مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیریت فضای مجازی موجب افزایش مطالعه در کشور می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدمهدی احمدی در حاشیه افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تشویق ناشران و تخفیف قیمت کتاب برای خریداران از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

علت پایین بودن سرانه مطالعه در کشور

وی دررابطه با علت پایین بودن سرانه مطالعه در کشور گفت: باوری غلط در ما قرار دارد که احساس می‌کنیم همه چیز را می‌دانیم و احتیاجی به مطالعه نداریم و این در حالی است که افراد به صورت مداوم احتیاج به به روزرسانی اطلاعات خود دارند.

احمدی با بیان اینکه وجود فضای مجازی سرانه مطالعه را کاهش داده است، ادامه داد: بستن فضای مجازی چاره کار نیست بلکه باید استفاده از آن را مدیدیت کنیم.

وزارت فرهنگ و ارشاد به دنبال ساماندهی گروه های اجتماعی است مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد در رابطه با فضای مجازی افزود: وزارتخانه به دنبال این است که گروه‌های اجتماعی با بیش از پنج هزار عضو را با صدور مجوز ساماندهی کند چراکه این اقدام موجب قانونمندی فعالیت گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌شود. وی ادامه داد: وزارت‌خانه تلاش می کند در کنار سایر دستگاه‌های فرهنگی مانند آموزش و پرورش مطالعه را در جامعه ترویج کند

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج