معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان گفت: با تفاهمی که بین معاونت اجتماعی ناجا در استان و هم چنین اداره کل کتابخانه‌های عمومی منعقد شده، به صورت پایلوت ایستگاه‌های مطالعه در کلانتری‌های گرگان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی بهرامی امشب در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری معاونت اجتماعی فرمانده انتظامی استان با اداره کل کتابخانه‌های عمومی در یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب گلستان اظهار داشت: یکی از ابزارهای پلیس برای آگاهی شهروندان، آموزش همگانی با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که اطلاع‌رسانی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی یکی از این راه‌ها است.

وی افزود: به همان نسبت که آگاهی‌ها مردم در این حوزه‌ها افزایش پیدا کند، شاهد کاهش آسیب‌ها و غلبه بر جرم و بزهکاری خواهیم بود.

بهرامی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه‌ای که با اداره کل کتابخانه‌ها منعقد شده قرار است در کلانتری‌های سطح شهر گرگان به صورت پایلوت ایستگاه‌های مطالعه راه‌اندازی شود.

وی گفت: کتاب هایی که در این ایستگاه ها قرار می گیرد در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی و به منظور ارتقاء آگاهی و دانش مراجعه‌کنندگان خواهد بود.

رضا قوانلو، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان هم در همین باره تأکید کرد: ارتباط معناداری بین افزایش سرانه مطالعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.

وی افزود: هرچه سرانه مطالعه در جامعه افزایش پیدا کند، به همان میزان آسیب های اجتماعی نیز کاهش پیدا می کند. در کشورهای توسعه یافته که سرانه مطالعه بیش از کشور ماست، شاهد پایین بودن آسیب‌های اجتماعی هستیم.

قوانلو گفت: فرایند مطالعه و فرهنگ سازی آن را باید در خانواده‌ها پیگیری کنیم و از طرفی احساس نیاز به کتاب نیز باید در جامعه ایجاد شود تا شاهد تمایل جامعه به سمت مطالعه و کتابخوانی باشیم.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری بین معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با هدف برگزاری نشست‌های کتابخوان در حوزه امنیت اجتماعی، برگزاری مسابقات کتابخوانی به صورت مشترک و ترویج فرهنگ مطالعه با تأکید بر امنیت اجتماعی منعقد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج