معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گیلان در این زمینه گفت: از ابتدای آبان ماه 96 ارائه هرگونه خدمات قضایی به اشخاص حقوقی منوط به ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیک قوه قضائیه می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مجید الهیان از الزام همه سازمان، ادارات، بانک ها، بیمه ها و شرکت های دولتی و خصوصی به ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیک خبر داد.

الهیان با بیان اینکه از ابتدای آبان ماه 96 ارائه هرگونه خدمات قضایی به اشخاص حقوقی منوط به ثبت نام در این سامانه می باشد، خاطرنشان کرد: اشخاص حقوقی خصوصی مانند شرکتهای خصوصی هم اکنون می توانند با مراجعه به دادگستری های سراسر استان یا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر رشت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه دسترسی اشخاص حقوقی دولتی به سامانه ابلاغ الکترونیک مستلزم هماهنگی با بالاترین سطح اداری آنها در مرکز استان یا تهران می باشد خواستار پیگیری فوری روسای سازمانها و ادارات در این زمینه شد.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گیلان گفت: سامانه ثنا به نشانی sana.adliran.ir از آبان ماه 95 با امکان ثبت نام اشخاص حقیقی و برای ارسال اوراق قضایی به صورت الکترونیک به حساب کاربری اینترنتی افراد راه اندازی شده است.

الهیان تصریح کرد: طبق آخرین آمار 45 درصد از ابلاغیه های قضایی در استان گیلان به طور الکترونیکی در اختیار طرفین پرونده قرار می گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج