رئیس اداره امور آزمایشگاهی اداره کل استاندارد گلستان با اشاره به توزیع لوازم‌التحریر استاندارد در مدارس مناطق آسیب‌پذیر گلستان، گفت: از ابتدای سال تاکنون از ۴۵۰ واحد تولیدی استان بازرسی فنی و ۶۰۰ فرآورده نیز نمونه‌برداری شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد امان‌بایی, پیش از ظهر امروز در دبیرستان امام جعفر صادق (ع)  گنبدکاووس به مناسبت هفته استاندارد اظهار داشت: تعداد کل واحدهای دارای حداقل یک پروانه در استان گلستان 296 واحد و تعداد فرآورده‌های دارای پروانه 798 فرآورده است.

وی افزود: بازرسی از شهرهای بازی و پارک کودک, تاسیسات گاز مایع و CNG ,جایگاه عرضه سوخت, باسکول‌های سنگین و بازرسی از صنایع انرژی از وظایف اداره استاندارد در جهت ایمنی و سلامت است.

رئیس اداره امور آزمایشگاهی اداره کل استاندارد گلستان تصریح کرد: شهروندان و شما دانش آموزان با مشاهده هرگونه موارد تخلف می‌توانید, مورد تخلف را به شماره 30001517 پیامک کنید تا در اسرع وقت مورد بازرسی کارشناسان استاندارد قرار گیرد.

وی تاکید کرد: شعار امسال استاندارد "استانداردها, شهرها را هوشمند می‌سازند" است و ما باید تلاش کنیم تا این شعار را در جامعه محقق کنیم.

امانبایی یادآور شد: برای سنجش یک کالا باید تدوین استاندارد انجام شود و کالاهایی که در کارخانجات تولید می‌شوند باید مورد بازرسی فنی قرار گیرند تا با استانداردهای مورد نظر مطابقت داشته باشد.

رئیس اداره امور آزمایشگاهی اداره کل استاندارد گلستان گفت: 22 مهرماه برابر با 14 اکتبر روز جهانی استاندارد است و در این روز مراسمات مختلفی در کشورهای گوناگون انجام می‌شود و ما به این مناسبت در کل استان گلستان، بسته لوازم التحریر استاندارد را در مدارس توزیع کردیم که در شهرستان گنبدکاووس 800 بسته لوازم التحریر در مدارس آسیب پذیر توزیع شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج