مدیرکل فنی و امور شهری شهرداری‌های استانداری گلستان با اشاره به اختصاص بیش از ۴۸۵ میلیارد ریال امسال به شهرداری‌های گلستان، گفت: ۹۰۰ نفر از نیروهای شهرداری‌های استان گلستان امسال تبدیل وضعیت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد حمیدی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه معرفی شهردار علی‌آبادکتول در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تورم نیروها در شهرداری‌های استان برنامه ما ساماندهی وضعیت نیروها در شهرداری‌های استان است.

مدیرکل فنی و امور شهری شهرداری‌های استانداری گلستان تاکید کرد: در 4 سال گذشته کمک‌های دولت به شهرداری‌ها 2 برابر شده و به حدود 106 میلیارد تومان رسیده است.

حمیدی تصریح کرد: امسال کمک دولت به شهرداری‌های استان گلستان بیش از 485 میلیارد ریال بود که در بخش‌های مختلف هم کمک‌های دیگری انجام شده و سهم شهرداری‌های شهرستان علی‌آبادکتول یک میلیارد و850 میلیون تومان است.

مدیرکل فنی و امور شهری شهرداری‌های استانداری گلستان خاطر نشان کرد: امسال همچنین 8300 تن قیر برای آسفالت در شهرهای کمتر از 50 هزار نفر در نظر گرفته شده که 50 درصد آن توزیع شده و بقیه آن هم تا پایان سال توزیع می‌شود.

وی درباره کمک‌های دیگر برای توسعه شهرداری‌های استان گلستان هم گفت: 27 میلیارد تومان از محل خزانه برای پرداخت  بدهی شهرداری‌ها به  دستگاه‌های دولتی اختصاص داده شده و همچنین 70 میلیارد ریال هم از محل ماده 36 تاکنون به شهرداری‌های استان اختصاص یافته است.

ضعیت استخدامی‌های در شهرداری های استان گلستان

حمیدی درباره وضعیت استخدامی‌های در شهرداری های استان گلستان هم تصریح کرد: برنامه اساسی ما ساماندهی نیروهای شهرداری و تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری‌ ها است.

وی خاطرنشان کرد: 900 نفر در شهرداری‌های استان فعالیت می‌کنند که می‌توانند در آزمون که برگزار می‌شود برای 587 پست موجود در شهرداری‌ها باهم رقابت کنند تا ساماندهی شوند.

مدیرکل فنی و امور شهری شهرداری‌های استانداری گلستان با اشاره به اینکه در برخی از مشاغل ما با  تورم 2.5 برابری نیرو مواجه هستیم، افزود: با توجه به این تورم نیرو که در شهرداری داریم نیاز از افزایش نیرو با آمدن شورای جدید جلوگیری کنیم از آوردن نیروهای جدید خودداری کنیم تا درآمدها صرف هزینه جاری نشود و به عمران و آبادی شهرها پرداخته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج