مدیر آبفای گلپایگان گفت: آب گلشهر از طریق 5 حلقه چاه تامین می شود که در4 سال گذشته با توجه به خشکی هوا و کاهش بارندگی 2 حلقه از این چاه ها خشک شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، ناصر دهقانی  پیرامون چگونگی تامین آب شهرستان گلپایگان گفت: تامین آب در شهرستان گلپایگان در تصفیه خانه آب گلپایگان صورت میگیرد و این تصفیه خانه دومین تصفیه خانه آب در استان اصفهان به شمار می آید.

وی افزود: تصفیه خانه آب گلپایگان اولین تصفیه خانه ای است که توسط شرکت آبفا استان اصفهان و بوسیله پیمانکار و مشاور بومی استان اصفهان در زمینی به مساحت 16 هکتار ساخته شد و بهره برداری از این تصفیه خانه در آبان ماه سال جاری به دست وزیر نیرو آغاز شد.

دهقانی با اشاره به  صرف هزینه 249 میلیارد ریال جهت طرح آبرسانی به گلپایگان افزود : با توجه به مشکلات مالی و کمبود منابع مالی، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با در نظر گرفتن بودجه مناسب این طرح را به سرانجام رساند.

مدیر آبفای گلپایگان در خصوص  اجرای شبکه فاضلاب دراین شهرستان گفت: اجرای طرح فاضلاب را می توان به دو مقوله ساخت تصفیه خانه فاضلاب و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب تقسیم کرد.

وی گفت: این طرح با توجه به هزینه بالای اجرای آن مستلزم دریافت بودجه کلان از دولت میباشد که با توجه به مشکلات فعلی امکان واگذاری بودجه ی این طرح میسر نیست لذا شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  درصدد اجرای طرح های فاضلاب بااستفاده از روش تامین مالی از طریق  تبصره 3 و روش بیع متقابل است که اینکار نیز باید با همکاری شورای شهر شهرستان و مشارکت مردم وبخش خصوصی عملیاتی می شود.

مدیر آبفای گلپایگان با اشاره به بالا رفتن کیفیت آب شرب پس از بهره برداری از تصفیه خانه آب گفت: قبل از بهره برداری از تصفیه خانه، آب شرب پارامترهای لازم مطابق با استانداردهای بهداشتی را دارا بود و این پارامترها از طریق آزمایشهای متعدد توسط این اداره و همچنین مرکز بهداشت و درمان شهرستان کنترل میگردید و تنها مشکل سختی آب بود که با افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه آب این مشکل هم مرتفع شد و اینک شهروندان از آب شرب با کیفیت عالی بهره مند هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج