مدیر اجرایی موکب احمدبن‌موسی (ع) از اعزام ۵۰ دستگاه اتوبوس، پنج دستگاه ماشین آتش‌نشانی، ده دستگاه خودروی حمل زباله برای خدمات‌رسانی به زائرین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، محمدمهدی یقطین مدیر اجرایی موکب احمدبن‌موسی (ع) گفت: با توجه به اینکه استان فارس به عنوان استان معین خوزستان در برگزاری پیاده‌روی اربعین معرفی شده است، شهرداری شیراز نیز به عنوان شهرداری معین خرمشهر در موکب احمدبن موسی(ع) خدمات متعددی را ارائه می‌کند.

وی افزود: تأمین ایمنی کل مسیر شلمچه، موکب‌های مستقر در آن و قسمتی از مرز مشترک شلمچه با عراق، همچنین جابه‌جایی زائرین از نقطه صفر مرزی تا پارکینگ و برعکس، نظافت و پاکسازی مسیر و حمل ضایعات و پسماند منطقه شلمچه بر عهده شهرداری شیراز است.

یقطین با بیان اینکه امسال برای سومین سال پیاپی موکب احمدبن موسی در مرز شلمچه (عمود ۲۷۰) برپا می‌شود، ادامه داد: بیش از ۵۰۰ نفر از نیرو‌های شهرداری در منطقه مستقر شده و به مشتاقان زیارت حرم امام حسین (ع) خدمات ارائه می‌دهند که ۲۰۰ نفر از آن‌ها نیرو‌های زحمتکش پاکبان هستند.

وی گفت: موکب احمدبن موسی دارای چهار سکوی اسکان است که هر سکو شامل سه چادر گروهی و هر چادر ظرفیتی بالغ بر ۷۰ نفر زائر دارد که در مجموع ۱۲ چادر با ظرفیت ۸۴۰ نفر میزبان زائرین است.

یقطین بیان کرد: علاوه بر سکو‌های پذیرش زائرین دو سکوی دیگر به منظور پذیرایی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ایجاد شده است. همچنین موکب احمد بن موسی (ع) دارای آشپزخانه، سرویس بهداشتی با ظرفیت ۴۸ چشمه معمولی و هشت چشمه فرنگی، ۱۴ دوش حمام، رختشویخانه و پاشویه است و روشنایی کل مجموعه تامین شده است.

مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی (ع) تصریح کرد: برای خدمت‌رسانی هر چه بهتر به مشتاقان امام حسین (ع) نسبت به پارسال ۸ هزار مترمربع به مساحت و هفت چادر ۷۰ نفره به ظرفیت پذیرش موکب اضافه شده است که بر این اساس مساحت موکب امسال به ۱۸ هزار متر مربع رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج