سردار غیاثی گفت: فارس چه از نظر حجم اعزام و چه از نظر محتوا و کیفیت اردوهای راهیان نور یکی از استان‌های برتر در سطح کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه نسل نوجوان کشور با حضور در سرزمین‌های راهیان نور ضمن خودسازی معنوی با جغرافیای مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس و سیرۀ زندگی شهدای شاخص کشور و استان فارس آشنا می‌شوند، گفت: اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی یک دوره خودسازی و معنویت‌افزایی برای دانش‌آموزان در یک مقطع مهم زندگی است.

وی با تاکید بر اینکه دوران دانش‌آموزی بهترین فرصت برای تربیت آموزه‌های انقلابی و اسلامی است، گفت: بخش مهمی از شخصیت انسان در سال‌های تحصیل و مدارس شکل می‌گیرد و برای تمام دوران زندگی تثبیت می‌شود.

فرمانده سپاه فجر خاطرنشان کرد: جوانان مومن و متعهد که بتوانند مسوولیت‌های خطیر را بر عهده بگیرند یکی از مهم‌ترین نیازهای انقلاب اسلامی در دوره‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه 25 هزار نفر از دانش آموزان فارس به سرزمین‌های راهیان نور اعزام می شوند، گفت: اعزام دانش آموزان به راهیان نور یکی از مهم‌ترین بخش‌های طرح عظیم فرهنگی راهیان نور است و فارس چه از نظر حجم اعزام و چه از نظر محتوا و کیفیت اردوهای راهیان نور یکی از استان‌های برتر در سطح کشور است.

سردار غیاثی با بیان اینکه سپاه فجر پیش نیازهای لازم برای استفاده حداکثری دانش آموزان از راهیان نور را فراهم کرده است، گفت: اعزام های دانش آموزی و دانشجویی به راهیان نور با نظم خاصی صورت خواهند پذیرفت و خادمان شهدا، روحانیون و راویان مطرح دفاع مقدس در این سفر معنوی دانش آموزان را همراهی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه انتقال حقایق دفاع مقدس به نسل‌های جدید رسالت مهم دست اندرکاران راهیان نور است، گفت: آشنایی دانش‌آموزان با نقش درخشان و تاثیرگذار رزمندگان و شهدای استان فارس در دفاع مقدس یکی از محورهای مهم برگزاری اردوهای راهیان نور است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه در سال جاری همراه هر کاروان راهیان نور فارس یک نفر همیار ایمنی نیز حضور خواهد داشت، گفت: برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای حفظ سلامت دانش‌آموزان طِی این سفر معنوی از طرف معاونت ایمنی و اقدامات تامینی سپاه فجر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه راهیان نور موثرترین حرکت فرهنگی برای انتقال مفاهیم انقلابی و دفاع مقدس به نسل‌های جدید است، گفت: نسل نوجوان کشور با حضور در سرزمین‌های راهیان نور ضمن خودسازی معنوی با جغرافیای مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس، یادمان‌ها و سیرۀ زندگی شهدای شاخص کشور و استان فارس آشنا می‌شوند.

سردار غیاثی با بیان اینکه کمرنگ کردن روحیه انقلابی و فرهنگ مقاومت و ایستادگی در جامعه ایران راهبرد اصلی استکبار جهانی است، خاطرنشان کرد: آشنایی با فرهنگ انقلاب اسلامی و مقاومت و نهادینه شدن این فرهنگ در اذهان نسل نوجوان و جوان تضمین ثبات امنیت کشور و آسایش ملت ایران در آینده است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه اعزام دانش‌آموزان فارس به راهیان نور از هفته جاری آغاز شده، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی سپاه فجر در سال جاری علاوه بر دانش‌آموزان تعداد بسیار زیادی از اقشار مختلف استان فارس اعم از دانشجویان، اعضای بسیج محلات و مردم مومن و انقلابی فارس در سرزمین‌های راهیان نور حضور خواهند یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج