دبیر ستاد هفتمین شب شعر عاشورایی عشایر کشور گفت: هفتمین شب شعر عاشورایی عشایر کشور 27مهرماه در شهر صدرای شیراز برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، امین‌الله قربانی کشکولی دبیر ستاد هفتمین شب شعر عاشورایی عشایر کشور در جمع خبرنگاران از برگزاری هفتمین شب شعر عاشورایی عشایر کشور خبر داد و گفت: این شب شعر در تاریخ پنجشنبه 27مهرماه و از ساعت 18 و 30 دقیقه در شهر صدرای شیراز برگزار خواهد شد.

وی توجه به فضای معنوی و در تقویت مسائل فرهنگی و مذهبی در میان عشایر، انسجام و قوام و شناسایی شاعران عشایر و ساماندهی و معرفی این شعرا به جامعه، ترویج رویکرد مذهبی عشایر، و معرفی کردن زاویه‌ای دیگر از جامعه عشایری از اهداف این برنامه فرهنگی دانست.

قربانی کشکولی با بیان اینکه برای این دوره از شب شعر عاشورایی بیش از 140 قطعه شعر از عشایر کشور دریافت کرده‌ایم تصریح کرد: به دلیل محدودیت‌های موجود، از هر زبان دو شعر و در مجموع 12 شعر برگزیده شده است.

دبیر ستاد هفتمین شب شعر عاشورایی عشایر کشور ضمن بیان اینکه در طی برگزاری هفت دوره شب شعر عاشورایی با بیش از 300 نفر شاعر عشایر ارتباط برقرار کرده‌ایم اظهار داشت: طی این دوره‌ها، حدود 750 قطعه شعر به زبان‌های مختلف ترکی قشقایی، لری بختیاری، لری لرستان، لری خوزستان، لری کهکیلویه و بویراحمد، عربی خوزستان، عربی خمسه و فارسی جمع‌آوری شده است.

قربانی کشکولی با اشاره به اینکه عشایر ایران بر خلاف قومیت‌های دیگر در دنیا که برای کشورشان تهدید هستند، همواره پشتیبان انقلاب و اسلام بوده و هستند، خاطرنشان کرد: با این یادواره‌ها می‌توانیم ارزش‌های عشایر را بیش از پیش به جامعه معرفی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید این برنامه فرهنگی به عنوان یک برنامه ملی ثبت و ردیف بودجه برای آن در نظر گرفته شود تصریح کرد: بودجه این برنامه فرهنگی تا کنون بخشی از کمک خیرین جذب می‌شود و بخش دیگری هم برخی از سازمان‌ها قول همکاری داده‌اند اما تاکنون کمکی دریافت نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج