مدیر ستاد اقامه نماز قم از مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها خواست پاسخگوی شبهات با موضوع نماز باشند.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، مدیر ستاد اقامه نماز قم  در جمع مسئولان و دبیران اقامه نماز دانشگاه‌های قم اظهار داشت : یکی از دغدغه‌های رؤسا و اساتید و مسئولان دانشگاه ‌توجه جدی به موضوع نماز باشد و جوانان دانشجو را بیش از پیش باید با معارف نماز آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد : در برخی دانشگاه‌ها خلأهای زیادی پیرامون نماز وجود دارد و از همه ظرفیت‌ها استفاده نمی شود. دانشجو اگر در دانشگاه بیشتر با معارف نماز آشنا شود، قطعاً در کاهش آسیب‌های اجتماعی می تواند نقش ارزنده‌ای را ایفا نماید.

محمد خامه یارباقدردانی از اقدامات صورت گرفته در دانشگاه‌ها در حوزه نماز، افزود : ایجاد زیر ساخت‌ها و برگزاری نماز جماعت یکی از مقولات لازم است اما اینکه بتوانیم، دانشجو را در مقابل شبهات مصمم به ایستادگی کنیم و او بتواند پاسخگوی باشد امر لازم‌تری است و این موضوع به منزله نهادینه کردن جامعه در مقابل شبهات است.

وی انجام طرح‌های پژوشی در دانشگاه‌ها پیرامون مسایل معارفی نماز را امری لازم و اجتناب ناپذیر دانست و گفت : از دانشگاه‌های قم این انتظار می رود که در این زمینه پیشتاز باشند.

در این کارگاه که در دانشگاه فنی و حرفه‌ای قم برگزار شد، رییس این دانشگاه آمادگی خود را برای حمایت از پایان نامه‌ها با موضوع نماز اعلام کرد.

دکتر مهدی اردستانی گفت : این دانشگاه به منظور ترویج فرهنگ نماز تا آنجا که توان دارد، از پایان نامه‌های نماز حمایت خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج