استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تأمین منابع مالی مورد نیاز پتروشیمی دهدشت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از دهدشت،  علی محمد احمدی عصر امروز در بازدید از روند ساخت پتروشیمی دهدشت، اظهار کرد: این منابع با برنامه ریزی‌های انجام شده و برگزاری نشست با برخی مسئولان بانک سپه کشور تأمین می‌شود.

علی محمد احمدی بیان کرد: روند ساخت این طرح با وجود گذشت ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی آن به دلیل نبود فاینانس خارجی کند شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اینک طرح ساخت ۱۰ واحد پتروشیمی در کشور در حال اجراست، افزود: طرح پتروشیمی دهدشت یکی از این طرح‌ها است که مشکلات متعددی هم دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: باید مسائل و مشکلات پتروشیمی دهدشت هر چه سریع‌تر اولویت بندی و برطرف شوند که یکی از مشکلات مهم آن نیز وجود معارضات محلی است.

احمدی اضافه کرد: اجرای طرح‌های عملیاتی در پتروشیمی دهدشت با جدیت بیشتری در اولویت قرار گیرد و مدنظر باشد.

وی گفت: پس از اتمام عملیات خاکبرداری پتروشیمی دهدشت که هم اینک حدود ۹۰ درصد پیشرفت کاری دارد باید خرید تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سوله‌های صنعتی آن توسط پیمانکار انجام شود.

احمدی افزود: برگزاری مناقصه برای آغاز عملیات اجرایی سوله سازی پتروشیمی دهدشت به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش موج، کار ساخت پتروشیمی دهدشت در سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار آغاز شد. این طرح ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن انواع مواد پتروشیمی را دارد. پتروشیمی دهدشت در دشت ۴ هزار و ۵۰۰ هکتاری "کلاچو" در پنج کیلومتری شهر دهدشت مرکز شهرستان ۱۳۲ هزار نفری کهگیلویه واقع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج