معاون امور هماهنگی استان‌ها و اتحادیه‌های اتاق تعاون ایران گفت: سرشماری تعاونی‌ها به‌زودی در کشور انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد مهدی تیموری صبح امروز در مراسم راه‌اندازی داوری اتاق تعاون گلستان در گرگان اظهار داشت: طرح سرشماری تعاونی‌های فعال کشور از یک ماه آینده آغاز می‌شود و البته این طرح ابتدا در 5 استان به صورت پایلوت آغاز و سپس سراسری می‌شود.

وی تاکید کرد: بیش از 170 هزار تعاونی در کشور وجود دارد که آمار دقیقی از فعالیت آنها نداریم و این سرشماری با هدف شناسایی تعاونی‌های فعال کشور اجرا خواهد شد و اقدامات اولیه انجام شده است.

تیموری تصریح کرد: در حال حاضر در کشور نزدیک به 97 هزار تعاونی فعال داریم و حدود 20 میلیون نفر از مردم هم عضو تعاونی‌ها هستند و این نشان می‌دهد امروز اقتصاد تعاونی در دنیا با اقبال روبه‌رو شده و ما نیز با اعتماد به بخش تعاون می‌توانیم در افزایش تولید و اشتغال نقش آفرین باشیم.

معاون امور هماهنگی استان‌ها و اتحادیه‌های اتاق تعاون ایران اظهار داشت: برای داشتن آمار دقیق از تعاونی‌های فعال کشور در نیمه دوم امسال سرشماری تعاونی‌ها انجام می‌شود و برای آنها براساس این سرشماری پروانه  فعالیت صادر می‌شود.

طرح سرشماری تعاونی‌های فعال کشور

تیموری خاطرنشان کرد: آمار این سرشماری کمک زیادی به ما برای برنامه‌ریزی می‌کند تا بدانیم فعالیت تعاونی‌ها در چه زمینه‌ای، چه میزان تولید و میران صادرات آنها چه میزان است، همچنین با به‌دست آوردن این آمار فرصتی ایجاد می‌شود تا بتوانیم برای تعاونی کشور پروانه فعالیت صادر کنیم بدون اینکه به اصناف و اتحادیه آنها مراجعه کنند.

وی افزود: کوتاه‌ترین و امن‌ترین مسیر نقش تعاونی‌هاست که آحاد مردم درگیر آنها هستند چرا که در این تعاونی‌ها نظارت اعضا بیشتر است و همچنین خسارت و فساد کمتری در تعاونی وجود دارد و از طریق ظرفیت تعاونی‌ها ما به اقتصاد مقاومتی می‌‌رسیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج