رئیس بنیاد توانمندسازی گندم‌کاران ایران گفت: افرادی با اظهارنظر غیرکارشناسی مانند وزیر بهداشت به بهانه‌های مختلف می‌خواهند که تولید داخلی را تضعیف کنند و باب واردات دوباره را باز کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، علیقلی ایمانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره اظهارات اخیر وزیر بهداشت درباره کیفیت گندم اظهار داشت: در روز گذشته وزیر بهداشت اعلام کرد از نانوایی سوال کردند چرا نمک نان بالا است و نانوا گفته گندم‌های داخلی ما کیفیت ندارد نمک بیشتر می‌زنیم و این آسمان ریسمان بافتن است.

وی تصریح کرد:  کشور با تلاش مدیران سخت‌کوش وزارت جهاد کشاورزی، کشاورزان زحمت‌کش و توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری با وجود کمی و کاستی‌های فراوان در بخش کشاورزی تلاش کرده است.

کیفیت گندم

رئیس بنیاد توانمند سازی گندم‌کاران ایران ادامه داد: مدیران و کشاورزان با مدیریت صحیح منابع تولید از جمله آب و خاک و دیگر نهاده‌های تولید و توسعه مکانیزاسیون و آموزش کشاورزان با یک برنامه جامعه مبتنی بر علم و فناوری روز و استفاده از توان علمی محققان و کارشناسان بخش کشاورزی و تلفیق آن با مهارت و تجربه کشاورزان با افزایش بهره‌وری و افزایش عملکرد در واحد سطح و کاهش ضایعات و همچنین کاهش سطح گندم و اختصاص اراضی آزاد شده از کشت گندم به محصولات استراتژیک دانه‌های روغنی که کشور به شدت به آن نیازمند است اقدام کردند.

وی تصریح کرد: سالانه میزان بالایی از ارز مملکت برای وارد کردن روغن مانند گندم در گذشته به جیب کشاورزان خارجی می‌رود و آنها از نظر اقتصادی قوی‌تر می‌شوند.

 ایمانی تاکید کرد: امروز وزیر جهاد کشاورزی به علت عدم نیاز به واردات گندم جلوی ورود گندم را تحت هر عنوان گرفته است.

وی گفت: افرادی با اظهارنظر غیرکارشناسی مانند وزیر بهداشت به بهانه‌های مختلف می‌خواهند که تولید داخلی را تضعیف کنند و باب واردات دوباره را باز کنند.

رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران ایران افزود: یک روز در رابطه با مرغ، یک روز در رابطه با شیر و امروز گندم به بهانه پروتئین و گلوتن و افزودن نمک بیش از حد به نان‌ها اظهارنظر غیرکارشناسی می‌کنند.

ایمانی گفت: خوشبختانه گندم‌های تولیدی کشور از نظر کیفیت قابل رقابت با گندم‌های بیشتر کشورهای جهان است.

وی تاکید کرد: این امر بهانه را از دست مشتاقان واردات گرفته و متاسفانه امروز صحبت یک نانوا به علت افزایش نمک در نان از طرف وزیر بهداشت سند عدم کیفیت گندم داخلی می‌شود.

رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران ایران یادآور شد: وزیر بدون اطلاع از وضعیت گندم داخلی تاکید و توصیه بر واردات گندم خارجی و مخلوط کردن آن با گندم‌های داخلی را عنوان می‌کند.

ایمانی به شعار سال" اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال" اشاره کرد و گفت: از آنجایی که فعالان ضدخودکفایی و تولید نتوانستند طرح خودکفایی که مورد توجه مقام معظم رهبری است را تضعیف کنند دست به دامان برخی از فعالان اقتصادی، سیاسیون و حتی نمایندگان مجلس شدند که به نوعی با زیر سوال بردن خودکفایی گندم عدم کیفیت، بالا بودن قیمت تولید کشور را به چالش بکشند.

وی افزود: به این بهانه به دنبال این هستند که راه واردات به کشور هموار کنند و ما گندم کاران ایران ضمن حمایت قاطع از طرح خودکفایی گندم که اشتغال بیش از یک میلیون و 300 هزار گندم‌کار را  در کشور را به دنبال دارد، در اجرای فرامین مقام معظم رهبری که از تولید و اشتغال داخلی باید حمایت شود خواهان عذر واهی وزیر بهداشت از گندم‌کاران هستیم.

گندم‌های وارداتی 

رئیس بنیاد توانمندسازی گندم‌کاران ایرن یادآور شد: ملت ایران در خاطره خود دارند که قبل از خود کفایی نانوایان در رابطه با کیفیت نان می‌گفتند گندم‌های وارداتی کیفیت ندارد و باید حتما با گندم‌های ایرانی مخلوط شود تا نان خوب از کار در بیاید و سوال اینجاست که چرا امروز موضوع برعکس شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج