فرماندار باشت گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و نهادینه شدن این موضوع می‌تواند بسیاری از انحرافات در جامعه را به سمت مسیر درست هدایت کند.

به گزارش خبرگزاری موج از باشت، سید مسعود حسینی قبل از ظهر امروز در جلسه هماهنگی جشنواره روستا و عشایر «دوستدار کتاب» ضمن مهم بر شمردن ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: در هر مسیر جهت نیل به اهداف لازم و ضروریست هدفگذاری مشخص و ملموس صورت گیرد تا بتوان روند پیشرفت کار را بررسی و کاستی ها را بر طرف کرد

وی افزود: می‌توان با برنامه ریزی مدون در مناطقی که روستاها به صورت نزدیک به هم هستند یک مکان یا روستای مشخص را به عنوان روستای قمر در نظر گرفت تا بتوان به صورت بهتر مدیریت کرد.

مقام ارشد اجرایی شهرستان باشت به همراهی تمام دستگاه ها جهت نیل به هدف اشاره و گفت: در حوزه فرهنگ و کتاب و کتابخوانی لازم و ضروریست تمام دستگاه های اداری و مردم نهاد به همدیگر همکاری داشته باشند تا بتوان به نتایج مطلوب دست یافت.

وی افزود: در روستاها پنج در صد بودجه دهیاری‌ها به حوزه فرهنگ اختصاص دارد که دهیاران می‌توانند در زمینه کتاب و کتابخوانی آن را هزینه کنند.

حسینی در ادامه افزود: زیر بنای ارکان هر جامعه‌ای فرهنگ است و تا زمانی که فرهنگ ارتقاء پیدا نکند، نخواهیم توانست در تمام حوزه‌ها به جایگاه مطلوبی دست پیدا کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج