فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: ۳ هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور وجود دارد که برای کاهش این نقاط باید تلاش کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار حسین اشتری در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی راکبین و رانندگان قانونمند پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان شهر تمدن و فرهنگ، شهیدان و هنرمندان بزرگ است، اظهار داشت: نیروی انتظامی به دنبال این است که مردم در امنیت و آسایش زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان در عرصه ترافیک باید از تمام استان‌ها قانون مدارتر و پیشگام‌تر باشد، خاطرنشان کرد: تجلیل از قانون‌مدران در عرصه ترافیک بسیار مهم است.

سردار اشتری با اشاره به اینکه باید همه برای کاهش تصادفات تلاش کنیم، گفت: اخیرا مقام معظم رهبری با حضور در دانشگاه علوم انتظامی، یکی از موضوعات مهم را موضوعات کاهش تصادفات و جانباختگان فرموند و تأکید کردند همه دستگاه‌ها باید سهم خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه  باید قانون را رعایت کنیم و سخت‌گیری‌های نیروی انتظامی برای سلامتی و صحت مردم است، افزود: تخلافات باید کاهش یابد و اگر به موتورسواران عزیز سخت‌گیری می‌شود برای سلامتی و آسایش خانوداه‌های آن‌ها است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در 10 سال اخیر حدود 10 هزار نفر از جانباختگان کمتر شده، بیان کرد: از مهرماه سال گذشته 4 درصد از تلافات جاده‌ای کمتر شده و رسانه‌ها نیز نقش بسزایی در این زمینه داشتند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر این موضوع که یک کشته هم در جاده زیاد است توجه ویژه‌ای داشته و همه مردم را مانند خانواده خود نگاه‌ می‌کنند.

سردار اشتری با اشاره به اینکه یک میلیون و 400 هزار راکب موتورسیکلت در اصفهان وجود دارد، اظهار داشت: 3 هزار و 400 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور وجود دارد و برای کاهش این نقاط باید تلاش شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج