مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: نگاه ما به تربیت در آموزش و پرورش استان یک نگاه زیر ساختی و علمی است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در همایش که در آموزشگاه فرزانگان اسحاق حسینی ناحیه 2 قم با حضور جمعی از مسوولین دستگاه های اجرایی برگزار گردید، گفت: نگاه ما به تربیت در آموزش و پرورش استان یک نگاه زیر ساختی و علمی است.

وی افزود امروزه اولیای دانش آموزان در مسئله آموزشی و تربیتی دانش آموزان بسیار تاثیر گذارند و ما در این رابطه از سطح کیفی بالایی برخوردار هستیم واین مودت و یکدلی میان اولیا و مدارس باعث افزایش توفیقات بسیاری در زمینه های مختلف تربیتی شده است.

حمیدرضا شیخ الاسلام افزود ما باید اقداماتی انجام دهیم تا به این شعار که مدرسه خانه دوم است عینیت بخشیم و اولیا دانش آموزان نیز سهم بسزایی را در ساحت های مختلف تربیتی فرزندان خود، برای مدرسه قائل باشند.

وی تصریح کرد بدون داشتن یک خانواده متعادل و هماهنگ نمی توانیم انتظار موفقیت های چندانی را برای دانش آموزان خود داشته باشیم.

وی هم چنین افزود: جلسات آموزش خانواده را در یکدل نمودن اولیا و آموزشگاه نقش مهمی را ایفا می کند و چنین جلساتی باید به صورت دو جانبه و مستمر برگزار گردد تا مسئولین آموزشگاه از تجارب ارزشمند اولیا نیز برخوردار گردند.

شیخ الاسلام در ادامه سخنان خود،مسائل اخلاقی دانش آموزان را بسیار مهم تلقی کرد و افزود در این زمینه نگاه ها همگی معطوف آموزش و پرورش است؛ لذا مدیران ، آموزگاران، اولیاء و همه عوامل تاثیر گذار باید خود ابتدا از آموزش های تخصصی در زمینه های مختلف اخلاقی، من جمله فضای مجازی، مهارت های اجتماعی و ... برخودار گردند و سپس از ابتدای کودکی این مسائل را آموزش دهند تا به همراه آن ما در سطح جامعه شاهد رشد روز افزود مسائل اخلاقی باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به این که مسائل تربیتی نباید محدود به محیط های آموزشگاهی باشد از اولیاء دانش آموزان خواستار شد، این مهم را حتی در محافل خانوادگی و در ارتباط های خود متجلی بسازند و این بزرگ ترین کمک آنان می باشد.

وی در آخر با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در هر خانه ای یک نماینده دارد، کمک دستگاه های مختلف استان را برای رسیدن به اهداف مطلوب تربیتی ضروری دانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج