مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: خرید و تهیه تجهیزات برای مدارس محروم با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال انجام شده است که اقدام توزیع نیز توسط 12 دستگاه وانت نیسان به صورت هماهنگ به نواحی و مناطق هفتگانه آموزش و پرورش قم انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در گفتگو با خبرنگار موج در قم، هدف از  برنامه را تقویت برنامه های ورزشی مدارس و تحقق شعار عقل سالم در بدن سالم عنوان کرد و افزود: با آغاز مهر ماه، فصل رویش و پویش، آموزش و پرورش قم با برنامه‌ریزی مناسب و شایسته توانسته است اقدامات شایسته ای در مدارس انجام دهد که از جمله این اقدامات ارسال تجهیزات و ملزومات ورزشی شامل: میزهای تنیس، راکت، توپ های فوتبال، والیبال، بسکتبال، البسه ورزشی بوده است.

وی یادآور شد ورزش مایه نشاط و تندرستی است که باید از دوران کودکی و نوجوانی به فرزندانمان آموزش داده شود و کانون های علم و دانش در سایه ی همراهی اولیای عزیز نسبت به این مهم همیشه توجه جدی داشته اند.

حمیدرضاشیخ الاسلام با بیان اینکه ورزش، پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی‌های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله‌ای برای جمع گرایی و اجتماعی شدن است گفت: مسئولین و متولیان دست اندرکار باید نسبت به تقویت آن در جامعه و به خصوص مدارس توجه نمایند.

وی با تبریک هفته تربیت بدنی و سلامت افزود: اعتماد به نفس، مقاومت در برابر شدائد و سختی ها، ایجاد شور و نشاط و امید به آینده، پرهیز از گناه و خطا و وسوسه ها شیطانی و همچنین دوری از عادت های زشت همچون اعتیاد از آثار روانی ورزش است که می تواند به خوبی در مدارس و جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: خرید و تهیه تجهیزات برای مدارس محروم با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال انجام شده است که اقدام توزیع نیز توسط 12 دستگاه وانت نیسان به صورت هماهنگ به نواحی و مناطق هفتگانه آموزش و پرورش قم انجام شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج