نماینده کهگیلویه بزرگ گفت: ما از سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تخصیص اعتبارات ناراضی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، عدل هاشمی‌پور صبح امروز در شورای اداری کهگیلویه که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیران دستگاه‌های دولتی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تجاربی که استاندار جدید دارند، قطعاً امیدوارم حوزه انتخابیه بنده که در 40 سال گذشته در حوزه‌های سیاسی و صنعتی مورد بی مهری قرار گرفتند، دوباره جان تازه‌ای بگیرد.

وی افزود: خوشبختانه استاندار جدید اطلاعات خوبی از استان کهگیلویه و بویراحمد در اختیار دارد.

هاشمی‌پور در ادامه گفت: همه از بن بست حرف می‌زنیم و جریان های سیاسی زیادی آمد، اما هنوز اندرخم یک کوچه‌ایم، پس نتیجه می‌گیریم چپ و راست برای ما کاری نکرده است.

نماینده کهگیلویه بزرگ با بیان اینکه با حرف زدن و کلنگ زدن پروژه‌های زیاد به جایی نمی‌رسیم، بیان کرد: پروژه پاتاوه با توجه به مناطق سخت گذر که در مسیر آن وجود دارد، اما کارهای خوبی انجام شده و قطعاً در سال 97 با توکل به خداوند منان و عنایت جنابعالی به بهره‌برداری می‌رسد.

هاشمی‌پور به پروژه‌های جاده‌ای در دست اقدام حوزه انتخابیه خود، اشاره کرد و گفت: با کمک‌های وزارت نفت این جاده‌ها به ویژه در شهرستان‌های لنده و بهمئی به سرانجام می‌رسد. نجات کهگیلویه بزرگ در توسعه راه‌ها که باید با اولویت بندی این کارها صورت گیرد.

هاشمی‌پور خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر می‌خواهید کهگیلویه را نجات دهید به آب «مارون» و «کوثر» که سالهاست به غارت رفته بود، الان مجوزهای تخصیص آب از این سدها گرفته شده، که امیدوارم کمک کنید تا کارها و مطالعات سد و آبرسانی به مناطق مختلف شهرستان کهگیلویه به سرانجام برسد.

وی تاکید کرد: البته آبرسانی به مناطق مختلف در حال انجام است.

هاشمی در خصوص گازرسانی به چاروسا و قلعه رئیسی و روستاهای مسیر این پروژه، اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و حضور مدیرعامل گاز کشور در منطقه و اعتبار تخصیص داده شده نگرانی از این بابت نداریم.

این نماینده مجلس با اشاره به پروژه‌های زخم خورده کهگیلویه، گفت: پتروشیمی دهدشت بعد از 12 سال رکود، دو باره فعال شد که اگر قبلاً پیگیری می‌شد، همانند سایر پتروشیمی‌ها هم اکنون فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها در آن مشغول به کار بودند.

وی افزود: در بحث معدن کارهای خوبی نیز انجام شده و با حضور «شریعتمداری» وزیر معدن و صنعت، معدن فسفات چرام به سرانجام رسید و شرکت ایمیدرو به زودی در این شهرستان تجهیز کارگاه می‌کند.

وی در ادامه با ابراز تأسف از وضعیت تجهیزات اداری شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده بیان کرد: ما بخشداری داریم که با موتور اجار‌ه‌ای به محل کار می‌آید و تابلوهایی را به عنوان ادارات مختلف نصب شده، ولی امکانات و ساختمان در کار نیست.

وی اضافه کرد: باید یک نفر از این شهرستان در برنامه و بودجه باشد تا حق این مردم ادا شود و ما و مردم از این تخصیص اعتبارات ناراضی هستیم.

هاشمی‌پور در ادامه با بیان اینکه در آینده پروژه‌های کمتری تعریف شوند، اظهار کرد: باید جذب سرمایه‌گذار برای رونق به پروژه‌ها و کارهای اقتصادی در اولویت مدیران قرار بگیرد.

نماینده کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استاندار به تنهایی نمی‌تواند، کاری انجام دهد و باید همه دست به دست هم دهیم و فارع از مسائل قومی و جناحی تا پروژه‌های سنگین به نتیجه برسند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج