معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از انجام عملیات آبرسانی به دو روستای بستانه و شناس در شهرستان بندرلنگه از طریق احداث دو دستگاه آبشیرین کن تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد شاکری در خصوص اجرای عملیات آبرسانی به دو روستای بستانه و شناش عنوان کرد: این پروژه با احداث شبکه داخلی به طول 33 کیلومتر و اعتباری بالغ بر 6 هزار و 500 میلیون ریال انجام می شود.

وی درخصوص منابع تامین آب این دو روستا بیان کرد:  تامین آب این دو روستا از طریق احداث دو واحد آبشیرین کن با ظرفیت تولید 1400 متر مکعب است که به صورت جداگانه ظرفیت تولید آب آبشیرینکن شناس 800 متر مکعب و بستانه 600 متر مکعب است.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان اظهار کرد: این آبشیرن کن ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می شوند که در دو فاز به بهره برداری می رسد.

شاکری تصریح کرد: پیش بینی می شود احداث این دو پروژه تا پایان سالجاری به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به میزان پیشرفت فیزیکی این دو آبشیرین کن بیان کرد: فاز نخست این دو پروژه 100 درصد و فاز دوم آن 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مقام مسئول بیان کرد: در راستای تکمیل ابرسانی در هر دو روستای شناس و بستانه  مخزن 500 متر مکعبی احداث می شود.

وی  یادآوری کرد: با راه اندازی این دو آبشیرین کن جمعیت دو هزار و 998 نفری روستای شناس و دو هزار و 963 نفری روستای بستانه از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: در حال حاضر روستای شناس از طریق شهرستان بندرلنگه و روستای بستانه به صورت سیار آبرسانی می شود. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج