معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان، از تحت پوشش قرار گرفتن 51هزار و 531 دانش‌آموز پایه چهارم تا ششم ابتدایی در برنامه ملی شهاب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمدحسین اردشیر در جلسه استانی ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب، با اشاره به وجود تفاوت‌های فردی در دانش‌آموزان، گفت: برنامه ملی شهاب با رویکرد شناسایی و هدایت استعداد‌های برتر دانش‌آموزان  از دوره ابتدایی و پایه چهارم تا ششم با همکاری بنیاد ملی نخبگان در 12شهر  استان اجرا می‌شود.

وی  در ادامه با اشاره به گام‌های بزرگی که در راستای اجرای برنامه  شهاب برداشته شده، افزود: سیاست‌ها  و الزاماتی که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسوولین بر روی آن تاکید فرمودند؛ از جمله عواملی بود که به اجرای برنامه ملی شهاب منجر شد.

اردشیر، ادامه داد:  این برنامه ملی در نخستین سال اجرای خود در  سال 93 در 2 منطقه آموزشی اجرایی شد و در سال بعدی 4منطقه آموزشی دیگر به آن اضافه شد .

وی اضافه کرد: این برنامه در سال سوم نیز در 6منطقه آموزشی دیگر هم  اجرایی شد. و در این  سال 12منطقه آموزشی ، 11شهرستان و 51هزارو 531دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند

اردشیر  با اشاره به اینکه برنامه ملی شهاب با توجه به اسناد بالادستی اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: عدالت‌محوری در مدارس هدف مورد توجه این طرح در مدارس است و امکان شناسایی و رصد استعداد دانش‌آموزان در شرایط برابر از جمله ویژگی‌های برتر این برنامه است و این شناسایی و هدایت بر اساس برنامه مدون به صورت نامحسوس اتفاق می‌افتد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج