فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش 64 میلیارد ریال طی 48 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار عزیز اله ملکی، گفت: ماموران پلیس آگاهی استان با همکاری ماموران انتظامی و اجرای طرح های پاک سازی نقاط آلوده و اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان طی 48 ساعت گذشته موفق شدند ، 65دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کنند.

وی افزود: با تلاش همه جانبه ماموران، یک میلیون و 257 هزار نخ انواع سیگار، 67 هزار متر پارچه، یک تن و800 کیلو چای، 9 دستگاه لوازم صوتی و تصویری، پنج هزار دستگاه لوازم خانگی، سه هزار لیتر سوخت ، سه هزار و 385 عدد لوازم آرایشی و بهداشتی،39تن برنج، 10 هزار و 538 ثوب البسه و 229 راس دام قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه در این عملیات 105 فقره پرونده کشف کالای قاچاق تشکیل شده است،تصریح کرد:در این عملیات دو فروند شناور حامل کالای قاچاق نیز توقیف شد.

این مقام انتظامی استان ، ارزش ریالی کالاهای کشف شده را بنا به نظر کارشناسان 64 میلیارد و هشت میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: در این رابطه 100 متهم دستگیر که جهت انجام مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

سردار ملکی، خطر قاچاق را برای استان و کشور خطر امنیتی و اقتصادی بزرگی دانسته و از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه بی نظمی و فعالیت مجرمانه قاچاقچیان و افراد سودجو و قانون گریز از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 ، نیروی انتظامی را در امر مبارزه جدی و قاطعانه با پدیده قاچاق یاری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج