دبیر علمی همایش ملی کرمانشاه وزندگی شهری، رشد جمعیت شهری کرمانشاه را طی دهه‌های اخیر غیرمتعارف دانست و از آمار منفی مهاجرت از سایر استان‌ها به کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فرهاد دانش نیا دبیر علمی همایش ملی کرمانشاه و زندگی شهری با اشاره به روند غیرمتعارف رشد جمعیت شهرنشین طی سه دهه گذشته در استان کرمانشاه گفت: سال ۶۵ حدود ۵۶ درصد جمعیت استان، سال ۷۵ حدود ۶۲ درصد و از سال ۹۰ تاکنون حدود ۷۰ درصد جمعیت استان در شهر زندگی می‌کنند.

دانش نیا بابیان اینکه حدود ۷۰ درصد از مهاجران استان به سایر استان‌ها از بین نخبگان فرهنگی، اجتماعی بوده‌اند گفت: بر اساس آمار طی ۱۰ سال گذشته حدود ۷۷ هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه به سایر استان‌ها مهاجرت کرده‌اند و در نقطه مقابل آن تنها ۳۹ هزار نفر به کرمانشاه واردشده‌اند و کرمانشاه به شهری مهاجر فرست تبدیل‌شده است.

وی گفت: اساتیدی از استان‌های کردستان، همدان و کرمانشاه در این همایش حضور دارند و ۱۰ مقاله با موضوعاتی نظیر گسیختگی زندگی شهری در کرمانشاه، منوریل و حیات شهری کرمانشاه، حق کودکان بر شهر، بازآفرینی هویت شهری کرمانشاه، پرسه زنی در کرمانشاه، برندیابی شهر کرمانشاه و پیامدهای آن در قالب ۴ پنل در همایش ارائه می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج