معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پتروشیمی و فناوری گفت: با تلاش‌های صورت گرفته توسط تیم اجرایی پروژه و مدیریت خوبی که در استان صورت می‌گیرد و همچنین اقداماتی که دولت برای تسریع در اجرای این پروژه انجام خواهد داد، امیدواریم سال آینده عملیات اجرایی به پایان رسیده و شاهد افتتاح پروژه باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، بیطرف معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پتروشیمی و فناوری، در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته توسط تیم اجرایی پروژه و مدیریت خوبی که در استان صورت می‌گیرد و همچنین اقداماتی که دولت برای تسریع در اجرای پروژه  گازرسانی دیشموک به قلعه‌رئیسی انجام خواهد داد، امیدواریم سال آینده عملیات اجرایی پروژه به پایان رسیده و شاهد افتتاح آن باشیم.

به گزارش موج، رحمن خادم مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد، در حاشیه این بازدید به ارائه گزارشی از عملکرد این دستگاه خدمات رسان در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و اظهار داشت: از مجموع ۱۷ شهر استان تاکنون ۱۵ شهر گازرسانی شده است که امیدواریم در آینده نزدیک ۲ شهر دیگر استان هم از نعمت گاز برخوردار شوند.

خادم در ادامه افزود: تاکنون ۵۸۳ روستای کهگیلویه و بویراحمد، گازرسانی شده است که تا پایان سال آتی ۱۸۲ روستا دیگر گازدار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان در ادامه به عظیم‌ترین پروژهٔ گازرسانی استان اشاره کرد و گفت: پروژهٔ گازرسانی به دو بخش دیشموک و قلعه رئیسی یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین پروژه‌ها است که بااعتباری بالغ‌بر ۵۵۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی افزود: با اتمام این پروژه، دو شهر دیشموک و قلعه رئیسی به همراه ۱۰۸ روستا که شامل ۷ هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ‌بر ۳۰ هزار نفر جمعیت، می‌شود، گازرسانی خواهند شد.

خادم به مشخصات فنی پروژه اشاره کرد و افزود: این پروژه به‌صورت EPC در حال اجرا است که شامل ۳۷۳ کیلومتر خط تغذیه و توزیع است.

مدیرعامل شرکت گاز استان به‌بیان‌دیگر ویژگی‌های این پروژه پرداخت و گفت: رتبه یک بودن پیمانکار و انجام کار در جبهه‌های مختلف عملیاتی، این پروژه را از دیگر پروژه‌های در حال اجرای استان متمایز کرده است.

خادم در پایان با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر و همچنین ضرورت به بهره‌برداری رسیدن هر چه سریع‌تر این پروژه خواستار نگاه ویژه دولت برای اتمام پروژه شد.

در ادامه بیطرف، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پتروشیمی و فناوری ضمن تشکر ویژه از مدیرعامل و اقدامات جهادی مجموعه شرکت گاز استان، گفت: با توجه به ویژگی‌های خاص پروژه انتقال گاز به دو بخش دیشموک و قلعه رئیسی و همچنین مطالبه به‌حق مردم منطقه، از دولت می‌خواهم که به‌صورت مجدانه‌تر پیگیر پروژه باشد.

بیطرف افزود: با تلاش‌های صورت گرفته توسط تیم اجرایی پروژه و مدیریت خوبی که در استان کهگیلویه و بویراحمد صورت می‌گیرد و همچنین اقداماتی که دولت برای تسریع در اجرای این پروژه انجام خواهد داد، امیدواریم سال آینده عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و شاهد افتتاح پروژه باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج