فرماندار بویراحمد گفت: برنامه‌ریزی در حوزه ICT بیشترین ظرفیت ایجاد شغل را برای استان رقم خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، محمد کاظم نظری در دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزارت اطلاعات و فناوری، با بیان اینکه برنامه‌ریزی در حوزه آی سی تی بیشترین ظرفیت ایجاد شغل را برای استان رقم خواهد زد، اظهار کرد: متاسفانه در این حوزه تاکنون بدلیل مشکلات زیرساختی اقدام موثری در استان وشهرستان بویراحمد صورت نگرفته است.

نظری توجه به قابلیت‌های گردشگری را مهم ارزیابی خواند و افزود: با فراهم نمودن زیرساختها در حوزه ی آی سی تی وتوجه به قابلیتهای گردشگری در استان میتوان بخشی از معضل بیکاری جوانان تحصیل کرده وفارغ التحصیلان دانشگاهی را در استان وبالطبع شهرستان بویراحمد کاهش داد.

نظری با اشاره به بالا بودن میانگین کشوری فارغ التحصیلان دانشگاهی وجوانان تحصیلکرده در استان کهگیلویه وبویراحمد، تصریح کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد نباید از بقیه استانها ی کشور در حوزه آی سی تی عقب بماند وبرنامه ریزی وفعالیت در این حوزه باعث ایجاد فرصتهای شغلی جدید برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و افزایش بهره وری نیروی کار خواهد شد.

فرماندار بویراحمد گفت: رشته‌ی آی سی تی رشته ایی میان رشته ایی هست و از به هم ربط دادن دو رشته ی کامپیوتر و مخابرات آی سی تی تشکیل می‌شود که با توجه به عصر تکنولوژی و ارتباطات می‌توان در خدمات رسانی و بازار کار فعالیت‌های چشمگیری انجام داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج