نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: امام سجاد(ع) سیاسی ترین عنصر در زمان خود بود، و امام هرگز از جامعه و سیاست کنار نکشید و نسبت به حکومت زمان خود مواضع روشنی داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی صبح امروز در هفتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) با بیان اینکه امام سجاد(ع) سیاسی ترین عنصر در زمان خود بود، عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود امام سجاد(ع) خود را  از سیاست در کنار کشید و به دعا پرداخت اشتباه است، امام هرگز از جامعه کنار نکشید و نسبت به حکومت زمان خود مواضع روشنی داشت.

وی افزود:  امام سجاد در مقابل حکومت تبلیغات واضح و مشخصی داشت هم از نظر علمی و عملی مبارزه می کردو بر خلاف خاص درخواست حاکمه، کنیزی را آزاد و به همسری خود گزید.
 
 آیت‌الله نعیم‌آبادی ادامه داد: صحیفه سجادیه دو نوع ناقصه و کامله است که این خود نشان از دعاهای پنهانی امام بوده است و اینکه گفته می‌شود امام سجاد (ع) فقط دعا می‌خواند و کاری باسیاست نداشت این اظهارنظر آخوندهای درباری است که پلی شدند برای حاکمان ظالم و آبروی روحانیت را برده‌اند.
 
 رئیس شورای سیاست‌گذاری ششمین کنگره امام سجاد ( ع) بیان کرد: بنی‌امیه چه کوچک چه بزرگ همه سیاست برتری عرب بر غیر عرب را داشتند که امام سجاد (ع) با آزادسازی کنیز خود و ازدواج با او، بزرگ‌ترین سیاست دستگاه حکومتی را که برتری عرب بر غیر عرب بود را در هم شکست.
 
 آیت‌الله نعیم‌آبادی افزود: امام سجاد (ع) این تبعیض نژادی را برهم زد در مقابل این سیاست علماً و محلاً مقابله کرد. پس چگونه می‌گویند امام سجاد (ع) از جامعه کناره‌گیری کرده بود و فقط دعا می‌خواند امام سجاد (ع) با اعمال و رفتار خود رسماً جدایی حکومت از اسلام را بیان کرد.
 
وی اظهار کرد: یکی از دلایلی که در زمان آل مروان جنگ صورت نگرفت این‌که آن‌ها اعتقاد داشتند جنگ با خاندان پیامبر (ص)به ضرر آن‌هاست و این تجربه‌ای بود که بعد از قیام عاشورا را داشتند که آل سفیان همه نابود شدند اما اگر جنگی درمی‌گرفت حتماً امام قیام می‌کردند .
 
نماینده ولی‌فقیه امام‌جمعه بندرعباس بابیان اینکه دنیا از عاشورا می‌ترسد، گفت: امام سجاد (ع) 20 سال یاد کربلا را احیا کرد آیا این سیاست نیست، مگر سیاست تنها شمشیر است.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج