طرح خانه‌های مسافر در ۶ شهرستان غرب و جنوب اصفهان با هدف افزایش ظرفیت‌های اقامتی استان اصفهان اجرا می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: پس از انتخاب از میان متقاضیانِ راه‌اندازی خانه مسافر و گرفتن مجوز از میراث فرهنگی استان این طرح در شهرستان‌های لنجان، گلپایگان، خوانسار، شهرضا، فریدونشهر و چادگان اجرا می‌شود.

فریدون‌ اللهیاری با بیان اینکه خانه مسافر یکی از انواع واحدهای اقامتی است که بر حسب شرایط بومی و منطقه ای برای اسکان مسافران مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: این خانه می‌تواند شامل انواع ویلاها، خانه‌ها، اتاق ها، سوییت‌ها، آپارتمان‌ها و اقامتگاه‌های ییلاقی و عشایری باشد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آنها مجوز داده است.

وی هدف از راه‌اندازی خانه مسافر را افزایش ظرفیت‌های اقامتی استان دانست و گفت: با توجه به افق هدف افزایش تعداد گردشگران، تا سال 1404 هتل‌ها و مکان‌های اقامتی اصفهان هنوز پاسخگوی این ظرفیت زیاد جذب گردشگری نیست.

وی افزود: اقامتگاه بومگردی با هتل سنتی متفاوت است، به عبارتی اقامتگاه بوم‌گردی استفاده از یک ساختمان میراثی و یا سنتی با کاربری هتل نیست بلکه شامل یک خانه با زن و مرد بومی محل است که در کنار زندگی معمولی و پخت غذای محلی خود ما را مهمان می‌کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه این طرح از زمستان امسال اجرا می شودگفت: در این خانه‌ها به شکلی کاملا واقعی در یک زندگی بومی در محله یک شهر یا روستا قرار می گیریم و با فرهنگ، آداب زندگی و غذایی آن منطقه به شکلی کاملا واقعی روبرو می‌شویم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج