مدیر آبفا شهرستان نجف آباد گفت:با تداوم برگزاری کلاس های آموزشی مدیریت مصرف آب در مدارس درمقاطع مختلف تحصیلی، مشاوره دادن به دانشگاهها ودیگر مراکز علمی ، کارخانجات و کارگاهها همچنین سازمانها و ارگانها مصرف سرانه آب در بخش خانگی 60489 مترمکعب در شش ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حسین مجیدی افزود: درچند سال اخیر روند کاهش مصرف سرانه آب در بخش خانگی درشهرستان نجف آباد ادامه دارد این در حالیست که درسال جاری  برای کاهش اصولی و منطقی مصرف  علاوه  بر ترغیب مردم به  استفاده از تجهیزات و ابزار کاهنده مصرف آب  همکاری شهرداری ها در تبلیغات محیطی در سطح شهر بسیار موثر واقع شده است.

وی به رهنمودهای ائمه جمعه و جماعات پیرامون مصرف بهینه آب اشاره کرد و گفت:  یکی ار مولفه های  مهم در ترغیب مردم به مصرف بهینه آب رهنمودهای  ائمه جمعه و جماعت مساجد در ارشاد مردم فهیم در جلوگیری از اسراف آب  و تشویق به مصرف صحیح آب بوده است .

مدیر آبفا نجف آباد گفت:  اقدامات میدانی کمیته مروجین و حامیان آب و همینطور محدودیت در واگذاری انشعابات ساخت و ساز از دیگر عوامل کاهش مصرف آب در شهرستان می باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج