مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: رسانه های گروهی امروز نقش بسیار مهمی در اشاعه ترویج فرهنگ وقف دارند.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در رشت، درباره نقش پرتاثیر رسانه ها در تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، اظهار کرد: بی شک سنت حسنه وقف یک سرمایه پویا و ماندگار است و نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه های مختلف در این باره است.

وی با اشاره به اینکه در شرع از وقف به عنوان صدقه جاریه و احسان ماندگار یاد شده است، افزود: وقف یک سنت انسانی و الهی است و رسانه ها نقش بسزائی و مهمی را در این حوزه دارند.

علیزاده با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ رعایت وقف در جامعه مهم‌تر از خود فرهنگ وقف است، گفت: تعمیق حوزه وقف یکی از کارکردهای رسانه بوده که می‌توان با استفاده از آن فرهنگ وقف را در جامعه گسترش داد و حتی خود اهالی رسانه و خبرنگاران نیز جزو واقفین با نیت مربوط به رسانه باشند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با بیان اینکه با توجه به اهمیت و جایگاه وقف باید فرهنگ وقف بیش از گذشته در بین مردم ترویج شود، اظهار کرد: تبادل تجربه‌های جهانی در زمینه وقف اهمیت ویژه‌ای دارد که رسانه می‌تواند این تجارب را منتقل کند.

حجت الااسلام علیزاده تصریح کرد: تردیدی وجود ندارد که رسانه‌های ارتباط جمعی در کنار عواملی همچون نهاد خانواده و آموزش و پرورش، نقش مهمی در انتقال فرهنگ به نسل بعدی و اجتماعی کردن یک موضوع بر عهده دارند، در این راستا می‌توان از ظرفیت‌های رسانه‌ها برای گسترش فرهنگ وقف استفاده کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج