استاندار کرمانشاه گفت: سخنان روحانی در پاسخ به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا به‌ خوبی عمق وحدت ملی و ولایتمداری دولت را نشان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست معاونین، مشاورین و مدیران ستادی استانداری با اشاره به اظهارات ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا و پاسخ دکتر روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در این زمینه اظهار داشت: سخنان روحانی در پاسخ به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا به‌خوبی عمق وحدت ملی و ولایتمداری دولت را نشان داد.

وی تصریح کرد: دولت آمریکا قابل‌اعتماد نبوده، نیست و‌ نخواهد بود چراکه ثابت کرده است در به دست آوردن منافع نامشروع خود روی اخلاق، تاریخ و جغرافیا پا می‌گذارد و دولت جدید آمریکا در این خصوص گستاخ‌تر از دولت‌های قبلی است.

این مقام عالی استان خاطرنشان ساخت: نظام ما پشتوانه مردمی بسیار عظیمی دارد که در شرایط مختلف و خاص همچون انتخابات و راهپیمایی‌ها این سرمایه اجتماعی، خود را به‌خوبی نشان می‌دهد و نیروهایی قدرتمندی ازجمله سپاه پاسداران از این سرمایه اجتماعی حفاظت می‌کنند.

وی بیان داشت: ناراحتی آمریکا و عصبانیت ترامپ از این است که نمی‌تواند مثل گذشته علیه ایران اجماع جهانی راه بیندازد و دنیا را به دوران قبل از برجام برگرداند.

استاندار کرمانشاه در ادامه در خصوص مسائل استان اظهار داشت: بررسی‌های لازم را در وجوه مختلف انجام داده‌ام و کماکان در حال بررسی هستم جمع‌بندی کلی این است که شاخص‌ها به ما می‌گوید که مجالی برای فرصت سوزی نداریم.

وی بابیان اینکه کار عنصر اصلی توسعه است، گفت: در همه جای دنیا «کار» عنصر اصلی توسعه است و برای ما هم اولویت اول کار است باید برای کار وقت بگذاریم تا بر چالش‌هایی پیش رو غلبه کنیم که این موضوع دور از دسترس نیست.

بازوند خاطرنشان ساخت: باید ظرفیت‌های استان را به مردم و سرمایه‌گذاران به‌درستی معرفی کنیم چون این ظرفیت‌ها می‌تواند برای مردم امیدبخش و نشاط‌آفرین باشد.

وی خواستار تقویت جایگاه استانداری شد و بیان داشت: اگر در خانواده استانداری اتحاد و همبستگی مطلبی وجود داشته باشد جایگاه استانداری تقویت خواهد شد و مدیران کل استان نیز عملکرد بهتری خواهند داشت.

استاندار کرمانشاه گفت: اگر دنبال توسعه و پیشرفت استان هستیم باید موانع موجود را از سر مسیر برداریم، زیرساخت‌های توسعه استان فراهم است و برای حرکت در مسیر توسعه باید علل نرم‌افزاری را شناسایی و برطرف کرد.

این مقام عالی استان تصریح کرد: استان درگیر فقر مطالبه گری است و ریشه آن در مسائل اجتماعی است سه کار عمده برای برداشتن موانع توسعه استان شامل: همراه کردن افکار عمومی، استفاده از ظرفیت نخبگان و سیاسیون، و عبور از موانع موجود در لایه‌های کارشناسی ساختار اداری را باید انجام داد.

وی بابیان اینکه باید احساس امنیت را باکارهای فرهنگی در میان مردم تقویت کنیم، اظهار داشت: تمایل به انجام کارهای سخت دارم و در مسئولیت قبلی‌ام، رتبه بیکاری لرستان را با به صحنه کشیدن مردم به شکل چشمگیری بهبود بخشیدیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: تغییرات یک امر طبیعی است و در استان باید به کمترین فرصت سوزی برسیم وقتی مدیری دلسوز باشد چه دلیلی دارد دنبال تغییر اوباشیم مدیران باید خود را باسیاست‌های دولت وفق دهند.

بازوند افزود: مقام معظم رهبری نیز در دیدار با هیئت دولت نیز بر لزوم خطرپذیری و ریسک‌پذیری مدیران تأکید نمودند.

وی در پایان سخنان خود بابیان اینکه از همه استانداران قبلی به‌ویژه برادر عزیزم جناب آقای دکتر رازانی که از مدیران باتجربه، توانمند و با برنامه کشور هستند، تشکر می‌کنم، گفت: با اغلب استانداران قبلی صحبت‌هایی داشته‌ام و از هر یک از آن‌ها نکاتی گرفته‌ام لذا همه باید عزم خود را هر چه بیشتر جزم کنیم لذا سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال کار آسانی نیست و ‌با سرمایه دولتی به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست باید هم مردم به صحنه بیایند و هم از خط‌های اعتباری موجود در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی استفاده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج