نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه استفاده از قومیت ها و مذاهب هیچ اشکالی ندارد حجت را بر همگان تمام کرد اما نمی دانم چرا دولتمردان به این حجت که کرستان هم در این آب و خاک است توجه نمی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محسن بیگلری صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار کردستان که با حضور وزیر کشور در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات و موضع گیری های ترامپ نسبت به جمهوری اسلامی و به ویژه نسبت به سپاه که اقتدار و افتخار ملت ایران است و همچنین تروریست خواندن ملت ایران را محکوم می کنیم.

وی در بیانات خود خطاب به استاندار اسبق کردستان افزود: ما طالب استانداری شما برای 4 سال آینده در کردستان بودیم که محقق نشد، اما دلسوزی شما برای استان کردستان ستودنی است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با ارج نهادن به خدمات 4 ساله ی زاهدی، استاندار اسبق استان بیان کرد: پافشاری شما در راستای تحقق مطالبات مردم استان به ویژه بحث منطقه آزاد بانه و مریوان را فراموش نخواهیم کرد.

وی خطاب به مرادنیا استاندار جدید کردستان گفت: انتخاب شما به عنوان استاندار بومی که از خواسته های مردم استان بود را از سوی دولت قدر دانیم. شما به واسطه بومی بودنتان به دیار خود بازگشتید.

بیگلری افزود: امروز استقبال مردم استان از شما چشمگیر بود و امیدواریم روزی که تودیع می‌شوید شاهد کارنامه پربار و رنگین شما باشیم .

وی اعلام کرد: امیدوارم که اتمام پروژه های ناتمام استان را با کمک دولتمردان به ویژه وزیر کشور در اولویت کاری خود قرار دهید.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تکمیل بزرگراه میاندوآب، جاده سنندج مریوان، تکمیل فرودگاه سقز، راه آهن میاندوآب - سقز، بازارچه باشماق مریوان، بازارچه سیف سقز، توجه ویژه به راه های روستایی، اتمام منطقه ویژه اقتصادی بانه، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، گرفتن سهم آب برای شهرهای کردستان را از مطالبات مردم خواند و خواستار تکمیل و انجام آنها شد .

وی مهم‌ترین مشکل کردستان را بیکاری اعلام کرد و افزود: بسیاری از جوانان کردستان تحصیل کرده و بیکارند، لذا اشتغالزایی باید در اولویت کاری شما قرار گیرد.

بیگلری ساماندهی کولبران سروآباد، بانه و مریوان را نیز از مطالبات دیگر مردم کردستان دانست و گفت: رساندن سطح استان به شاخص های کشوری از راهکارهای توسعه استان است.

وی افزود‌: کردستان مدال پرافتخار فرهنگی بودن را از رهبری دریافت کرده و توجه به کار فرهنگی را می‌طلبد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم پست بعدی شما وزیری یا معاون وزیری باشد و بعد از شما استانداری کرد و اهل سنت در کردستان مشغول به خدمت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از انتخاب استانداری بومی برای کردستان از سوی دولت و توجه به مطالبات مردم این دیار در دولت تدبیر و امید گفت: براساس رسالت خود باید حرف دل مردم و مطالبه آنها را به گوش دولت برسانم و بر همین اساس اعلام می کنم شما چهار سال پیش جمله ای مبنی بر اینکه به حجت نرسیدم که یک کردستانی استاندار شود را بیان کردید، اما هزاران درود به شما که اکنون به این حجت رسیدید و این یعنی شهامت و شجاعت.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ای کاش همان 4 سال پیش به این حجت رسیده بودید، تصریح کرد: در استان کردستان نفرات زیادی هستند که می‌توانند وزیر و معاون وزیر هم باشند و امیدواریم از کردستانی‌ها در سمت‌های بالا بیشتر استفاده شود .

وی ادامه داد: خوشبختانه اکنون مساله مذهب در کردستان کامل حل شده و بنده به عنوان نماینده مردم این استان به این حجت رسیده‌ام که مردم کردستان ایران، نظام، رهبری و تمامیت ارضی را دوست دارند و ما از همه وزرا خود را ایرانی‌تر می‌دانیم و کردها هیچگاه ایران را ترک نمی‌کنند .

بیگلری خاطرنشان کرد: بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه استفاده از قومیت ها و مذاهب هیچ اشکالی ندارد حجت را بر همگان تمام کرد اما نمی دانم چرا دولتمردان به این حجت که کرستان هم در این آب و خاک است توجه نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه کردستانی ها هیچ وقت آب و خاک ایران را ترک نخواهند کرد یادآور شد: ما در دوره های گذشته استاندار کرد داشتیم اما سهمیه ما با یک استاندار کرد تمام نمی شود و قابل قبول نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج