صبح امروز به مناسبت روزجهانی و هفته ملی پست، مراسمی با حضور مدیرکل پست لرستان، اصحاب رسانه و تنی چند از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن جلسات اداره کل پست برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حاتم سلیمانی مدیرکل پست استان در این جلسه، گفت: بیش از 2 سال است که دو پروژه سینا و سیماک به عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت فناوری اطلاعات کشور قرار گرفته، به صورت مصوبه ابلاغ شده و همه دستگاه‌های اجرایی استان‌ها را موظف کرده تا در راستای توسعه دولت و تجارت الکترونیک همراهی و همکاری لازم را با شرکت ملی پست تکلیف قلمداد کنند.

حاتم سلیمانی، پس از قرائت اساسنامه مصوب ابلاغی شرکت ملی پست، اضافه کرد: در سامانه سینا تمامی آدرس‌ها بروز و استاندارد می‌شوند. البته تحقق این امر مستلزم شناسایی اماکنی است که بر اساس بانک اطلاعاتی، آدرس‌ها را بر روی سامانه یونیک بروزرسانی کرده و می‌کند؛ در حالی که پروژه سیماک اطلاعات میان دستگاهی را ساماندهی می‌کند که به موجب آن ارتباط بین 28 دستگاه اجرایی ممکن می‌شود.

مدیرکل پست لرستان، تصریح کرد: سه عنصر شماره ملی، کد پستی و اعتبارات لازم برای ارائه خدمت، سه شرط لازم برای ارائه خدمات بهینه است که تحقق ارائه خدمت بهینه شرکت ملی پست به همکاری شهرداری و سامانه ی آدرس دهی وابسته است به عنوان مثال: شماره اشتراک برق، گاز و امور مالیاتی نیز می‌تواند ضمیمه سامانه شرکت پست شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج