حاتم سلیمانی در کارگروه پروژه «سیماک»، استفاده مردم از کدپستی ده رقمی برای دریافت خدمات را یک الزام قانونی دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه کارگروه پروژه سیماک با حضور حاتم سلیمانی مدیرکل پست لرستان، فرماندار خرم‌آباد، مدیرکل بنیاد مسکن، مدیر کل بازرسی و مدیر کل امور روستایی استانداری و نمایندگان سایر دستگاه‌های نظارتی برگزار شد.

حاتم سلیمانی با اشاره به تاکید دولت در اجرای پروژه «سیماک»، گفت: در خصوص اجرای پروژه سیماک در سطح استان، اقدامات بسیار خوبی انجام شده که نیازمند همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی و مردم است.

مدیر کل پست لرستان، اجرای «پروژه سیماک» را یکی از اولویت‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومت دانست که در این ستاد به تصویب رسیده است.

وی، همکاری دستگاه‌های اجرایی را ضروری دانست و افزود: بانک اطلاعات کدپستی 10 رقمی یکی از 12 بانک اطلاعاتی دولت در راستای اجرای دولت الکترونیک است و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند برابر قانون با اداره کل پست همکاری کنند.

مدیرکل پست لرستان، ادامه داد: استان لرستان به عنوان یکی از 10 استان پایلوت جهت اجرای پروژه سیماک درنظر گرفته شده است.

سلیمانی در ادامه گفت: در این استان اطلاعات لازم تهیه، زیر ساخت‌های لازم مهیا و کارگاه تجهیز شده و بانک اطلاعاتی آن در شهر خرم‌آباد بروزرسانی شده است.

مدیرکل پست لرستان به الزام قانونی استفاده از کدپستی اشاره کرد و گفت: اهمیت موضوع تا آنجا است که هر هموطن ایرانی و هر شهروند لرستانی برای دریافت خدمات گوناگون، نیازمند کدپستی 10رقمی است.

وی، سامانه gavahi.post.ir را مناسب‌ترین راه برای دریافت کد پستی ده رقمی دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی با مراجعه به سایت مربوطه می‌توانند نسبت به ارائه کدپستی به مشتری اقدام کنند.

سلیمانی با اشاره به نقش کارپوشه ایرانیان در ارتباط میان مردم و دستگاه‌های اجرایی جهت حذف کاغذ بازی اداری، پروژه «جی‌نف» را یک پروژه ملی دانست و تصریح کرد: پروژه جی‌نف یکی از برنامه‌های اولویت دار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است که بالاترین مقامات اجرایی کشور نیز بر اجرای آن تاکید دارند.

وی در ادامه گفت: براساس مواد 67 و 68 قانون برنامه ششم توسعه، دستگاه‌های اجرایی موظف هستند آن بخش از خدمات را که قابل واگذاری و برون سپاری هستند به دفاتر روستایی واگذار کنند.

سلیمانی، ارائه خدمت توسط دفاتر روستایی را زمینه‌ساز توسعه روستاها دانست و افزود: اگر بخواهیم جلوی بسیاری از مسائل و مشکلات گرفته شود و اعتماد مردم به دستگاه‌های اجرایی بیش از گذشته شود، باید هرچه زودتر پروژه سیماک را در استان راه‌اندازی کنیم.

«سیماک»، سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج