دو فروند هواپیمای ATR که امروز در استان هرمزگان مستقر شدند در نخستین مسافرت‌های هوایی خود پروازهایی به مقصد فرودگاه بندرلنگه و جزیره ابوموسی در استان هرمزگان داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج، با این پروازها خط جدید پروازی منطقه‌ای جنوب کشور با بهره‌گیری از دو فروند هواپیمای ATR از امروز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

این خط جدید پروازی که با ورود دو هواپیمای جدید وارد شده ATR با بیس فرودگاهی بندرعباس فعالیت خود را آغاز کرده است، مقرر شده است در ابتدا از فرودگاه بندرعباس به کیش، شیراز، یزد و کرمان و بالعکس مسافران را جابه‌جا کند.

این خط در فاز دوم خود نیز مقرر شده با فراهم‌آوری زیرساخت های زمینی و فرودگاهی پروازهای درون استانی از جمله از فرودگاه بندرعباس به جاسک، بندرلنگه و ابوموسی را انجام دهد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان پس از بازدید از فرودگاه بندرلنگه که به همراه مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و پس از پرواز با هواپیمای ATR انجام شد، اظهار داشت: امروز اولین پرواز نسل جدید هواپیمای ATR که پس از برجام خریداری شده در هرمزگان انجام شد.

وی ادامه داد: دو فروند از این نوع هواپیما در هرمزگان مستقر می‌شود و در مسیرهای درون استان هرمزگان و همچنین استان‌های همجوار تردد خواهد داشت که استقرار این هواپیماها کمک خوبی به مردم هرمزگان خواهد داشت.

همتی تصریح کرد: راه اندازی پروازهای هواپیماهای ATR در راستای توسعه هرمزگان و منطقه جنوب کشور بوده و کمک بسیار خوبی در این راستا خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال پیگیری برای توسعه دامنه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در هرمزگان هستیم، اضافه کرد: مردم هرچه قدر از این پرواز راه اندازی شده استقبال بیشتری داشته باشند، موجب افزایش چنین پروازهایی در استان خواهد شد.

پرواز هواپیمای ATR به مقصد ابوموسی در برنامه قرار دارد

همتی همچنین پس از حضور در فرودگاه جزیره ابوموسی اظهار داشت: از 20 فروند هواپیمای جدید ATR که پس از برجام خریداری شده، شش فروند تحویل گرفته شده و دو فروند از امروز در استان هرمزگان مستقر شد.

وی ادامه داد: این هواپیماها با مرکزیت بندرعباس در 10 مسیر پروازی فعالیت خواهند شد که پرواز هواپیمای ATR به مقصد ابوموسی نیز در برنامه قرار دارد.

استاندار هرمزگان با قدردانی از تمامی افرادی که در جزیره ابوموسی مشغول کار و تلاش هستند، افزود: کسانی که در این نقطه از ایران اسلامی در حال خدمت هستند، از آب‌های نیلگون خلیج فارس پاسداری و صیانت می‌کنند و موجب امنیت کشور می‌شوند.

همتی بیان داشت: باید تلاش کنیم زمینه دسترسی و تردد مناسب و عمران و آبادانی بیشتر جزیره ابوموسی فراهم شود و گردشگران نیز به این جزیره زیبا مسافرت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج