با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور، دو طرح عمرانی در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، سرپرست دانشگاه فرهنگیان بندرعباس گفت: این طرح‌ها خوابگاه دخترانه فاطمه الزهرا و سالن همایش‌های پردیس شهید بهشتی دانشگاه در بندرعباس است.

منوچهر ضیایی افزود: برای ساخت این دو طرح ۵ میلیارد ریال از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: خوابگاه دخترانه فاطمه الزهرا (س) با ظرفیت ۱۸۰ نفر و در دو طبقه ساخته شده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور نیز دراین مراسم گفت: ترکیب قومی، مذهبی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان هرمزگان فرصتی برای شناخت، درک متقابل و زمینه ساز توسعه استان است.

محمود مهر محمدی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در پردیس شهید بهشتی بندرعباس افزود: توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان در دستور کار است.

وی گفت: برای نخستین بار در کشور معاونت نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت در ساختار دانشگاه فرهنگیان با هدف ارتقای سطح کیفی دانشگاه گنجانده شده است.

محمود مهر محمدی با اشاره به اینکه دانشگاه برای جذب هیئت علمی از فراخوان وزارت علوم تبیعت می‌کند افزود: این دانشگاه سعی دارد برای تامین نیاز صد درصدی آموزش و پرورش روند توسعه را سریعتر طی کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با اشاره به ضرورت احراز صلاحیت‌های علمی برای معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان افزود: کسانیکه در چهارمین آزمون استخدامی قبول شده اند پس از طی مراحل استخدامی باید دوره یک ساله آموزشی نیز بگذرانند.

محمود مهر محمدی گفت: سیاست دانشگاه فرهنگیان از بوم برای بوم است و این سیاست با هدف عدالت آموزشی درکشور است.

فرماندار بندرعباس هم با اشاره به کمبود نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش در استان گفت: هم اکنون ۱۴ هزار معلم در استان کار تدریس به ۳۵۲ هزار دانش آموز را به عهده دارند.

احمد پویافرافزود: با توجه به تعداد دانش آموزان حدود ۵ هزار نفر نیرو در استان نیاز است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج