امام جمعه قم گفت: با توجه به اینکه اهل بیت علیه السلام هیچ وقت تسلیم ظلم و ظالم نشدند از این رو ما هم نباید هنگامی که دین، شرف، اعتقادات و مقدساتمان در خطر افتاد تسلیم ظالم شویم.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،آیت الله سید محمد سعیدی در مراسم  حرم مطهر امامزاده ابراهیم ومحمد علیهما السلام با اشاره به اینکه سید الشهدا (ع)فدای دین اسلام  شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه اهل بیت علیه السلام هیچ وقت تسلیم ظلم و ظالم نشدند از این رو ما هم نباید هنگامی که دین، شرف، اعتقادات و مقدساتمان در خطر افتاد تسلیم ظالم شوی

وی با بیان اینکه خون پاک و بی گناه سید الشهدا علیه السلام به همه عظمتش بر زمین ریخت تا اینکه اسلام از بین نرود، افزود: خاک کربلا به برکت خون سید الشهدا (ع) ارزش پیدا کرده است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه باید نسبت به قرآن کریم اهتمام داشته باشیم، عنوان کرد: امام حسین (ع) قرآن را درروز عاشورا برای هدایت دشمنان به میدان آورد، اما به دلیل اینکه لقمه حرام از گلوی دشمنان پایین رفته بود به صحبت های امام حسین علیه السلام گوش نمی کردند، و این خود درسی برای غافل نشدن از قرآن کریم است.

وی به مصرف نامتعارف موقوفات و اهمیت ندادن به قرآن کریم در زمان طاغوت اشاره و تصریح کرد: یکی از فعالیت های مطلوبی که اداره اوقاف درنظام کنونی انجام داده برگزاری جلسات انس با قرآن است.

آیت الله سعیدی معرفت مسلمانان به اهل بیت علیه السلام را دلیل اکرام آنان دانست و خاطرنشان کرد: لبیک یا زینب سلام الله علیها مدافعان حرم از سراسر کشور و جهان نشان از معرفت آنان به اهل بیت علیه السلام است.

وی با اشاره به اینکه اهل بیت علیه السلام دارای احترام و معرفت هستند، ابراز کرد: قرار گرفتن قبر جناب عباس، عموی پیامبر(ص) بالای سر مزار امام حسن، امام سجاد، امام باقر و امام صادق (ع)نشان از احترام و معرفت آنان به بزرگ تر خود است به دلیل اینکه عباس عموی پیامبر(ص) بوده است.

امام جمعه قم تصریح کرد: باید نسبت به احکام دین امر به معروف و نهی از منکر توجه کنیم اما این امر نباید با تندی صورت بگیرد بلکه خوش رویی در امر به معروف تاثیر بیشتری بر روی فرد می گذارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج