مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: انتخابات هیأت‌مدیره خانه مطبوعات استان اصفهان هم‌زمان با 7 استان دیگر، 10 آبان ماه امسال به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، حجت‌الاسلام‌ حبیب‌رضا ارزانی برگزاری انتخابات خانه مطبوعات به صورت الکترونیکی و سراسری را بیانگر همت دولت برای ارتقای جایگاه خانه‌های مطبوعات کشور عنوان کرد و اظهار داشت: برگزاری این انتخابات افزایش کارایی و شفافیت در عملکرد خانه‌های مطبوعات را در پی دارد.

وی خانه مطبوعات استان اصفهان را به عنوان یک تشکل صنفی پر قدرت و با سابقه 20 ساله در استان و نخستین خانه مطبوعات کشور نام برد و افزود: خانه‌ مطبوعات می‌تواند با پشتوانه اعضای خود در برای پاسخگویی به مطالبات آن‌ها، ارتباط دوسویه، مستمر و معطوف به منافع صنفی را با سایر دستگاه‌ها و نهادهای استان ایجاد کنند و ما نیز باید همه توان خود را در برای تقویت این تشکل‌ها متمرکز کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: همکاری تمامی اصحاب رسانه در این انتخابات و گزینش افراد با سابقه، فعال و دلسوز می‌تواند بر احقاق حقوق خبرنگاران از طریق پیگیری این تشکل بیفزاید.

وی بیان کرد: رسالت خانه مطبوعات، به عنوان یک مرکز سازمان‌دهی و تجمع اهالی قلم و نشر، ایجاب می‌کند که در شرایط گوناگون، با نوآوری و ابتکاراتی که به منصه ظهور می‌گذارد، به حمایت همه جانبه از تمامی نشریات استانی و منطقه‌ای، مدیران مسئول، خبرنگاران و سایر دست اندرکاران مطبوعاتی پرداخته و مشکلات آنان را در حد توان، برطرف کنند.

ارزانی افزود: برگزاری اتاق‌های فکر و اندیشه، کارگاه آموزشی و تخصصی، هم‌اندیشی، ارتقای کمی و کیفی رسانه‌ها و مطبوعات، هم‌افزایی و تعامل روز افزون و اثر بخشی فعالیت‌های آن‌ها در مسیر رشد و توسعه همه جانبه استان از مهم‌ترین اهداف خانه مطبوعات است.

وی بیان کرد: با توجه به لزوم برگزاری همزمان انتخابات خانه‌های مطبوعات و همچنین تشکیل شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات کشور و لزوم برگزاری انتخابت الکترونیک خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور و نظر به اینکه تاکنون انتخابات هیأت‌مدیره 24 استان به صورت الکترونیک در سال گذشته برگزار شده است و با تصویب شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات کشور و ابلاغ اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به استان‌ها، انتخابات هیأت‌مدیره خانه مطبوعات استان اصفهان هم‌زمان با 7 استان دیگر در 10 آبان ماه امسال به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: تشکیل ستاد برگزاری انتخابات خانه مطبوعات در استان به ریاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اطلاع‌رسانی و تشویق فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران استان برای عضویت در خانه مطبوعات برای حضور و حضور فعال حداکثری و نامزدی برای هیأت‌مدیره از اهم فعالیت‌های این اداره کل و هیأت‌مدیره خانه مطبوعات استان خواهد بود.

اعضای خانه‌های مطبوعات استان می‌توانند با مراجعه به سایت  khanehmatbooat.ir نسبت به رفع نقص ثبت نام و بارگذاری مشخصات خود اقدام کنند. همچنین افرادی که تاکنون عضو خانه مطبوعات نبوده‌اند نیز می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه الکترونیک نسبت به ارائه درخواست عضویت خویش اقدام کنند.

همچنین برای سهولت کار و رفع اشکالات احتمالی شماره تماس اداره مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ‌03136308700 و خانه‌ مطبوعات استان اصفهان 32209432 ‌پاسخگوی سؤالات احتمالی در این زمینه است.

ثبت‌نام در این سامانه برای شرکت در انتخابات هیأت‌مدیره خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور که به طور هم‌زمان و به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، الزامی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج