معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در نشست خبری صبح امروز در دانشگاه علوم پزشگی گیلان گفت: جامعه به سمت زندگی کم تحرک و افزایش بیماری ها پیش می رود.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، غلام رضا اصغری اظهار کرد: 14مهر ماه، برابر با شانزدهم اکتبر، سالروز جهانی غذا است و این روز به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود.

اصغری گفت: در این روز، سازمان های بین المللی، به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست، تلاش می کنند.

معاون وزیر بهداشت افزود: استفاده از تجربیات، نحوه تغذیه، انتقال فن آوری از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه، موجب رونق و پیشرفت در صنعت مواد غذایی در ملل جهان سوم می شود.

اصغری گفت: روز جهانی غذا، تلنگری برای بیداری وجدان های به خواب رفته و روز هم دردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی، یعنی غذا محرومند.

رییس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت  با بیان اینکه هر ساله میلیونها انسان  و در آفریقا بر اثر بیماری به ویژه کودکان میمیرند و برعکس در جای دیگر براثر پرخوری و بد خوری دچار بیماری های غیر واگیر می شوند.

این خبر تکمیل می شود...

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج