فرآیند طولانی مدت پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان یکی از دغدغه‌های همیشگی مردم استان است که مدیران عامل بانک‌های استان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنندکه روند پرداخت تسهیلات بانکی بیش از ١٥ روز طول نکشد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از استانداری هرمزگان، مسعود پاکزاد در نشست بررسی تجدید نظر و تصمیم‌گیری درخصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در استان هرمزگان و بررسی ارائه راهکار درخصوص چگونگی پرداخت تسهیلات که با حضور مدیران عامل بانک‌های استان و برخی دستگاه‌های اجرایی هرمزگان تشکیل شد با اشاره به نقش مهم تزریق تسهیلات بانکی در توسعه روستاهای استان، اظهار داشت: تسهیلات خردی که بانک‌های عامل استان به روستاهای استان  تزریق می‌کنند نقش مهم و چشمگیری در توسعه این مناطق و ایجاد اشتغال پایدار دارد.

وی تصریح کرد: تسهیلاتی  که به روستائیان استان توسط بانک‌ها پرداخت می‌شود به همراه خود تحولات چشمگیری نظیر رونق تولید و ایجاد اشتغال در این مناطق  را به همراه  دارد که این امر یک مزیت مهم است.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری هرمزگان افزود: مدیران عامل بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات خرد اشتغالزایی به روستائیان استان در بحث ضمانت‌های بانکی حداکثر همراهی و همکاری را با روستائیان استان بعمل آورند تا این قشر مهم با دغدغه خاطر کمتری تسهیلات را دریافت کنند.

پاکزاد خاطرنشان کرد: فرآیند طولانی مدت پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان یکی از دغدغه‌های همیشگی مردم استان است که مدیران عامل بانک‌های استان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که متقاضیان مراحل تشکیل پروند و دریافت تسهیلات را طی 15 روز به سرانجام برسانند و  روند پرداخت تسهیلات بانکی بیش از ١٥ روز طول نکشد.

وی گفت: با گسترش طرح‌های پرورش میگو، پرورش گیاهان دارویی و گسترش مشاغل خانگی با همراهی بانک‌ها در استان هرمزگان شاهد تحولات خوبی در عرصه اشتغال خواهیم بود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی دراین رابطه تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی با صرفه‌جویی، بهره‌وری و ایجاد اشتغال پایدار محقق می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج