علی آشتاب، گفت: در شش ماهه نخست امسال، یک‌هزار و 94 کارگر لرستانی که در مشاغل سخت و زیان آور فعالیت داشتند، بازنشسته شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، علی آشتاب با اعلام این خبر، افزود: تعداد یک هزار و 347 پرونده متقاضیان استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور نیز، طی 43 جلسه، در کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر استان، مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، ادامه داد: به همین منظور از مجموع درخواست‌های مطرح شده در کمیته‌ها، یک‌هزار و 94 درخواست مورد تایید قرار گرفت، که مجموع درخواست‌های تایید شده، جهت اقدام، به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد.

وی، تصریح کرد: مشاغل سخت و زیان آور، کارهایی است که در آن، عوامل غیراستاندارد فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی وجود دارد و بر اثر اشتغال فرد در این شرایط، امکان ایجاد مشکلات جسمی و روانی پیش‌بینی می‌شود.

آشتاب، گفت: در استان لرستان، افرادی که حداقل بیست سال متوالی و بیست و پنج سال متناوب در مشاغل سخت و زیان آور اشتغال داشته و حق بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده‌اند می‌توانند، با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل سکونت خود، از بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج