مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:با توجه به ظرفیت های قم در زمینه فرهنگی، این استان می تواند جایگاه بالایی در اقتصاد فرهنگی کشورداشته باشد که لازمه آن توجه مسئولان استان به ظرفیت های فرهنگی قم است.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم  در جلسه کارگروه اشتغال قم در سالن امام جواد(ع) با بیان این که استان قم ظرفیت پیشگام شدن در زمینه اقتصاد فرهنگی در کشور را دارد گفت: با توجه به ظرفیت های قم در زمینه فرهنگی، این استان می تواند جایگاه بالایی در اقتصاد فرهنگی کشورداشته باشد که لازمه آن توجه مسئولان استان به ظرفیت های فرهنگی قم است.

سید موسی حسینی کاشانی افزود: در نیمه نخست امسال مجوز سه هزار و 500 کتاب در استان قم صادر و بیش از 12 میلیارد ریال کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ناشران قم خریداری شده است.

وی ادامه داد: قم پس از تهران رتبه دوم انتشار کتاب و در چاپ کتاب دینی رتبه اول را در کشور داراست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان این که در 6 ماه نخست امسال 125 هزار بلیت سینما در قم به فروش رسیده است گفت: با وجود این که این استان از نظر تعداد سینما کمبودهای بسیاری دارد ولی فروش این تعداد بلیت این استان را جزو پنج استان برتر کشور در زمینه فروش بلیت سینما تبدیل کرده است.

حسینی کاشانی با انتقاد از کم توجهی مسئولان استان نسبت به ظرفیت های اشتغال زایی قم در زمینه فرهنگی ادامه داد: با وجود این که تعدادی از سینماهای در حال ساخت قم برای تکمیل نیازمند تسهیلات بسیار اندکی هستند که نیمی از این اعتبار نیز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد پرداخت می شود، توجه لازم برای تامین این اعتبار به منظور بهره برداری از این سینماها در استان صورت نگرفته است.

وی از در دست ساخت بودن 2 استادیوم تولید محصولات قرآنی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم خبر داد و گفت: یکی از این استادیوم های تولید محصولات فرهنگی تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

حسینی کاشانی ادامه داد: اگر بخشی از تسهیلات رونق تولید در استان قم به سمت فرهنگی هدایت شود به طور قطع علاوه بر تحول در حوزه فرهنگی، ارزش افزوده بالایی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج