مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان از اجرای بیش از 320 کیلومتر شبکه گاز در 6 ماهه نخست امسال در این استان خبر داد و افزود هم اکنون بیش از 6900 کیلومتر شبکه گاز در استان اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیرعامل شرکت گاز استان، گفت: در 6 ماهه نخست امسال، بیش از 320 کیلومتر، به ظرفیت شبکه گاز لرستان افزوده شد.

وی، افزود: ظرفیت پذیرش بیش از 9 هزار مشترک ایجاد شده و 7900 مشترک نیز به جمع مشترکین گاز استان اضافه شده‌اند.

شمس خرم‌آبادی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 477 هزار مشترک گاز در استان از خدمات شرکت گاز استفاده می‌کنند، ادامه داد: در 6ماه امسال حدود 5 هزار انشعاب نیز نصب گردیده و انشعابات نصب شده در کل استان به بیش از 236 هزار مورد افزایش یافته است.

شمس، خاطرنشان کرد: در این مدت شرکت گاز استان توانسته 7 هزار خانوار جدید را تحت پوشش گاز قرار دهد و تعداد کل خانوار تحت پوشش به 472 هزار خانوار افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان، تصریح کرد: همه شهرهای بزرگ و پرجمعیت استان به طور کامل از نعمت گاز برخوردار شده‌اند و گازرسانی به دو شهر درب گنبد نیز در مرحله اجرایی است که در آینده، جمعیت شهری استان از گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی در خصوص گازرسانی به روستاها، اظهار داشت: هم اکنون بیشتر توان شرکت گاز استان صرف توسعه گازرسانی به روستاهای استان شده که امید می‌رود در آینده نزدیک جمعیت روستایی تحت پوشش گاز افزایش چشمگیری پیدا کند.