معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان از مصالحه 79 درصدی پرونده های ارجاعی به دوایر اجتماعی کلانتری های استان قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سرهنگ احمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ان، اظهار داشت: از مجموع پرونده هایی که در واحد های مشاوره و مددکاری کلانتری استان مورد بررسی قرار گرفته بیش از 79 درصد از پرونده ها منجر به مصالحه و سازش شده است.

وی بیان داشت: بیشتر پرونده های مصالحه شده شامل اختلافات خانوادگی، حقوقی و نزاع است که مصالحه برخی از پرونده ها با تلاش مددکاران کلانتری ها باچندین جلسه پیگیری و رسیدگی کارشناسان مشاوره صورت گرفته است.

 معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم تصریح کرد: اداره مشاوره آرامش استان قم هر روز به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی سوالات و مشکلات شهروندان در حوزه خانوادگی، حقوقی ، فردی، شغلی اقتصادی، تحصیلی، ازدواج و غیره می باشد و شهروندان می توانند همه روزه از ساعت 0700 الی 2000 به این اداره واقع در خیابان امام خمینی (ره) جنب درمانگاه حضرت زینب (س) – ساختمان معاونت اجتماعی- اداره مشاوره آرامش حضور و یا با شماره تلفن 2182574 تماس حاصل کرده و از خدمات رایگان مشاوره پلیس بهره مند شوند.

وی یکی از اهداف پلیس را رسیدگی به مطالبات مردمی دانست و گفت: پلیس قم همانند سایر استان ها موضوع نظارت بر بخش های مختلف را نیز در دستور کار خود دارد و یکی از سیستم هایی که کار نظارت و پایش را انجام می دهد سیستم 197 است.

صادقی ادامه داد:197 سامانه ای است که علاوه بر فرماندهی، معاونان نیز به صورت حضوری و تلفنی با مردم ارتباط برقرار کرده و مسئولان نیز حسب مقررات دستورات لازم را صادر می کنند.

وی گفت: البته این سامانه فقط برای شکایت ها پیش بینی نشده بلکه برای تقدیر و قدردانی نیز پیش بینی و ما بارها نمونه هایی از آن را داشته ایم از جمله تقدیر هیئت امنای یک مسجد ،بازاریان و همچنین افراد یک محله از روسای کلانتری ها و یا سایر همکاران که بحمدالله در این بخش نیز درصد بسیار خوبی را شاهد هستیم.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم افزود: هر هفته جلسه ارتباط مستقیم مسئولان انتظامی استان قم، در محل دفتر نظارت همگانی 197 استان برگزار می شود.