مشاور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: از اعتبارات تصویب شده سفر رئیس جمهور به البرز بخشی پرداخت شده است و ظرف دو هفته آینده در سه مرحله مابقی اعتبارات پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  علی‌اکبر حاجی‌محمدی امشب در جلسه پیگیری مصوبات سفر رئیس‌جمهور به البرز گفت: در سفر رئیس‌جمهور به البرز اعتباراتی به مبلغ 994 میلیارد تومان ابلاغ شد که مقرر شد 311 میلیارد تومان در سال 95 و مابقی در سال 96 پرداخت شود.

وی اظهار داشت: از اعتبارات تصویب‌شده برای البرز تاکنون 377 میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه،‌ اوراق مشارکت و بخشی هم به‌صورت نقدی پرداخت‌شده است که معادل 37/3 اعتبارات بوده است و ظرف دو هفته آینده در سه مرحله مابقی اعتبارات پرداخت خواهد شد.

مشاور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: سه پروژه مهم در استان وجود دارد که یکی از آن‌ها محور تهران به کرج است که ظرف یک ماه آینده بخش نقدی که معادل 25 میلیارد تومان است بابت تملک اراضی این پروژه پرداخت خواهد شد و مبلغی هم به‌صورت اسناد خزانه یک‌ساله در اختیار پیمانکار قرار خواهد گرفت که امروز ابلاغ خواهد شد.

وی بابیان اینکه خط سوم و چهارم خط راه‌آهن تهران به البرز جزو اعتبارات مصوب نبوده است، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت مسؤولان و پیمانکار پروژه تا آخر سال جاری این پروژه اتمام یابد و مردم بتوانند استفاده کنند.

حاجی‌محمدی افزود: سال گذشته 150 میلیارد تومان به شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی پرداخت شد که امسال هم رقم 200 میلیارد تومان برای اتمام پروژه‌ها مصوب شده است که تا پایان سال تمام شود.

مشاور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به بحث متروی کرج گفت: اعتبارات در نظر گرفته‌شده برای این پروژه 180 میلیارد تومان برای 2 سال است که به دلیل مشکل داخلی با پیمانکار و سازمان تأمین اجتماعی فعلاً ثابت مانده و در صورت حل مشکلات داخلی به تمام تعهدات خود عمل خواهیم کرد چرا که در حال حاضر پرداخت پول کمکی نخواهد کرد.