رییس کنگره شهدای دانشجوی استان قم با بیان این که سعی داریم برنامه های مربوط به شهدا را در سطح دانشگاه های قم وسعیت دهیم، گفت: شهدا به عنوان اسطوره ها و قهرمانان ملی و اسلامی باید به مردم معرفی شوند، در هیچ جای دنیا شخصیتی همانند شهیدان زین الدین، همت و دیگر شهدا پیدا نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رییس دانشگاه آزاد استان قم در کنفراس خبری به تشریح برنامه های کنگره شهدای دانشجوی استان قم ، با بیان این که یکی از مسائل مهم در دانشگاه های پرداختن به رهنمودها و فرمایشات رهبر معظم انقلاب است، گفت: دانشگاهیان باید درباره این فرمایشات مطالعه داشته باشند و آن ها را در دانشگاه ها عملیاتی کنند.

وی افزود: یکی از مسائل مهم در دانشگاه ها این است که نیروهای مؤمن، متدین و در تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند تا آینده کشور بیش از پیش درخشان تر و شکوفاتر باشد، به همین دلیل باید تا می توانیم به گسترش فعالیت های فرهنگی که خواسته رهبر معظم انقلاب، مراجع و بزرگان دین است، اهتمام داشته باشیم.

رییس کنگره شهدای دانشجوی استان قم با بیان این که در مسیر فعالیت های فرهنگی باید گام های عملی و اساسی برداشته شود، اظهار داشت: لازمه کار این است که برنامه های فرهنگی پیوسته داشته باشیم و این پیوستگی در کار بسیار مهم و اساسی است.

وی ادامه داد: کارهای فرهنگی می تواند جرقه ای در ذهن دانشجو ایجاد کند که باید دنبال شود، در مدیریت فرهنگی دو نوع برنامه ریزی پیوسته و گسسته وجود دارد که باید در برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها مسأله پیوسته بودن باید رعایت شود.

محمدرضا یوسفی با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت زنده نگه داشتن یاد شهدا ابراز داشت: رهبری فرمودند که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از شهادت نیست، در مسیر شهادت بودن بسیار اهمیت دارد، بر اساس آموزه های دینی و قرآنی باید مقام شهیدان پاس داشته شود.

وی عنوان کرد: انسان های بزرگ در مکتب شهادت تربیت می شوند، با توجه به مبانی قرآنی و اسلامی و فرمایشات رهبر انقلاب که برگرفته از قرآن و حدیث است، کنگره شهدای دانشجو را در استان قم با همت بسیج دانشجویی و دانشجویان برگزار خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد استان قم خاطرنشان کرد: بنا نیست که روند این کنگره تنها به برگزاری یک جلسه ختم شود بلکه دبیرخانه دائمی این کنگره در قم تأسیس شده است تا بتواند در طول سال تمام برنامه های مربوط به شهدا، فرهنگ عاشورا، امام حسین(ع) و اسلام ناب محمدی را در دانشگاه برنامه ریزی و هدایت کند.

وی اضافه کرد: سبک زندگی شهدا در این کنگره مورد اهتمام است تا بتوانیم سبک زندگی دانشجویان شهید را به دانشجویان فعلی و نسل حاضر معرفی کرده و آنان را با مکتب شهادت آشنا کنیم، انتقال مفاهیم شهید و شهادت و دفاع مقدس به نسل حاضر اهمیت ویژه ای دارد که باید برای آن برنامه ریزی درستی صورت گیرد تا شاهد نقش آفرینی جوانان عاشورایی و حماسه ساز باشیم.

رییس کنگره شهدای دانشجوی استان قم با بیان این که سعی داریم برنامه های مربوط به شهدا را در سطح دانشگاه های قم وسعیت دهیم، گفت: شهدا به عنوان اسطوره ها و قهرمانان ملی و اسلامی باید به مردم معرفی شوند، در هیچ جای دنیا شخصیتی همانند شهیدان زین الدین، همت و دیگر شهدا پیدا نمی شود.

وی افزود: شهدای حماسه آفرین در مکتب مسجد و مکتب امام حسین(ع) پرورش پیدا کردند، دشمنان اسلام در صدد هستند که فرهنگ عاشورایی و حسینی را از کشور بگیرند، بسیاری از نظریه پردازان غربی درباره شیعه می گویند که اگر دو عنصر فرهنگ حسینی و فرهنگ مهدوی از شیعه گرفته شود استحاله خواهد شد.

یوسفی تأکید کرد: باید نسل جدید خود را با برنامه های فرهنگی فاخر و اصیل و پیوسته در طول سال با فرهنگ جهاد و شهادت آشنا کنیم، دانشگاه آزاد برای کنگره شهدا فراخوان مقاله داده است؛ اسفند ماه آخرین مهلت فراخوان مقاله خواهد بود که افراد علاقه مند می توانند به سایت کنگره شهدای دانشجوی استان قم مراجعه کنند.