رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آزادشهر گفت: در ۲ سیل اخیر شهرستان آزادشهر بیش از ۶ میلیارد تومان به جاده خوش‌ییلاق به ویژه جاده روستاهای نرگس‌چال و وطن خسارت زد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حبیب حسینی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران شرق استان گلستان اظهار داشت: با اینکه در فصل زمستان بیشتر راه‌های شریانی کشور مسدود و بسته می‌شود اما خوشبختانه در سال گذشته جاده خوش‌ییلاق به عنوان یک جاده ترانزیتی و سوق الجیشی مسدود نشد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آزادشهر افزود: با توجه به خسارت‌های وارد شده به جاده خوش ییلاق, متاسفانه از اعتبارات تملک و دارایی شهرستان تنها 350 میلیون تومان برای این اداره مصوب شده که 50 میلیون تومان آن در نامه استاندار به فرمانداری ثبت نشده است.

حسینی تصریح کرد: در سال گذشته قریب به 200 میلیون تومان صرف تعمیرات ماشین آلات و سوخت آنها هزینه شده و برآورد هزینه جهت تعمیرات ماشین‌آلات و تجهیزات راهداری و 2 راهدارخانه حدود 4 میلیارد تومان است.

مهم‌ترین معضل اداره راهداری در شهرستان

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان آزادشهر تاکید کرد: مهم‌ترین معضل اداره راهداری در شهرستان, سرقت‌هایی است که در حوزه شهرستان انجام می‌شود و شامل تابلوهای خطر, چراغ های پلیس مجازی و گاردریل است که باعث می شود ضمن صرف هزینه و اعتبار, دوباره در این حوزه هزینه کنیم که تخصیص دوباره از اداره کل برای این منظور مشکل است و به نظر می‌رسد باید از طریق رسانه ملی در جهت فرهنگ سازی مردم کمک جست.

حسینی گفت: شرایط آب و هوایی منطقه آزادشهر سبب شده که بیشترین ماه‌های سال را بارش و برف در جاده‌های کوهستانی داشته باشیم و این امر سبب فرسایش و خسارت جدی به زیرسازی و آسفالت جاده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان آزادشهر اظهار کرد: یکی دیگر از معضلات شهرستان, تجاوز به حریم راه‌ها است و ما تلاش داریم تا این تجاوز انجام نشود زیرا در توسعه راه‌ها در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

حسینی تصریح کرد: در 6 ماه نخست سال جاری, 2 پل مجازی در حوزه شهرستان نصب و 110  تن لکه گیری گرم و 130 تن لکه‌گیری سرد(رومیکس) انجام شده و 150 گاردریل در جاده خوش ییلاق و 60 گاردریل در جاده آزادشهر به مینودشت نصب شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آزادشهر اظهار داشت: از سال 95 اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای  شهرستان آزادشهر از شهرستان گنبدکاووس تفکیک شد و در حال حاضر 97 کیلومتر راه اصلی، 3 کیلومتر راه شوسه، 6 کیلومتر راه خاکی و مجمع کل راه‌های حوزه شهرستان از 122 کیلومتر است که از 97 کیلومتر راه اصلی، 65 کیلومتر جاده آزادشهر به خوش ییلاق است.