محمدعلی احمدی در استانی آمده است که جای کار بسیار است ولی هر اتفاقی درگرو تعامل و همراهی با حامیان دولت و اصحاب رسانه است ۲۰ روز اگرچه فرصت کمی است اما می‌توانست در همین مدت کوتاه نیز آبستند اتفاقات خوبی باشد

رضا حسن‌پور از فعالان اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، پیرامون 24 روز از مدیریت استاندار این استان اینگونه نوشته است؛ اعلام نام علی‌محمد احمدی به‌عنوان استاندار استان برای همگان حتی دو تن از نمایندگان استان غیرمنتظره بود هرچند گفته می‌شود آن‌گونه که گمان می‌رود تاجگردون هم چندان در جریان همه اتفاقات مربوط به انتصاب احمدی نبوده است ولی ارتباط این دو در دوره قبل مجلس شورای اسلامی در کمیسیون برنامه‌وبودجه این ظن را به وجود آورده است که احمدی کاملاً  آورده تاجگردون است موضوعی که گذر زمان و عملکرد احمدی صحت‌وسقم آن را روشن خواهد کرد.

در این مدت کوتاه تحلیل‌های زیادی راجع به احمدی و کارهایی که هر کس متناسب با زاویه دید خود از او توقع دارد نوشته‌شده است. برخی‌ها هم با فالو کردن احمدی در اینستاگرام و نوشتن پست‌های بعضاً تملق گونه سعی در نزدیکی با او دارند ولی در مجموع هنوز هم نمی‌توان تحلیل دقیقی از مدیریت احمدی داشت.

یکی دو اظهارنظر به همراه برخورد با مدیران تأخیر کننده در جلسه و بازدید از چند پروژه عمرانی و عدم حضور نیروهای اصلاح‌طلب در نشستی که استاندار با گروه‌های سیاسی ترتیب داده بود مجموع فعالیت و اتفاقات علی‌محمد احمدی در این مدت کوتاه است.

وی تاکنون هیچ انتصابی نداشته است و باوجودی که مدیرکل حوزه استاندار بعد از رفتن محمد موحد پور از استان خالی است فعلاً جایگزین رسمی برای این جایگاه مهم در نظر گرفته نشده است ولی برخی منابع آگاه می‌گویند مرادی که از هم استانی‌های احمدی است به‌احتمال‌زیاد جایگزین محمد موحد پور خواهد شد.

اخیراً نوع برخورد احمدی با مدیران محل بحث زیادی بوده است بسیاری از این رفتار استقبال کرده‌اند که اگر نیت بر تقویت نظم و انضباط کاری است جای تقدیر دارد البته به شرطی که تداوم داشته باشد اما باید در این مورد مراقب بود که چنین رفتارهای سبب ایجاد یک جو پادگانی نشود که مدیران مدام در لرز و هراس باشند.

کارهای زیادی برای انجام دادن در استان وجود دارد. استاندار جدید رسالت اصلی خود را بررسی موضوع اشتغال قرار داده است. وی گفته است کارهای عمرانی و سیاسی را دیگران انجام بدهند به نظر حتی اگر چنین موضوعی صرفاً جهت تأکید بر اهمیت پیگیری موضوع اشتغال باشد باز نمی‌تواند نگرش درستی باشد استان نیاز توجه به همه حوزه‌هاست و اتفاقاً نیازمند بیشترین توجه در حوزه عمرانی و سیاسی است. ممکن است سیاست در این گزاره بیان‌شده از سوی احمدی سیاست زدگی باشد اما ما در استان با بحران و مشکلات سیاسی گرفتاریم و به خاطر همین دوری از سیاست و این نوع اظهارنظرها کارمان به‌جایی رسیده است که به‌جای احزاب، طوایف مستقرشده‌اند و به‌جای لیدرهای سیاسی و فعالان ستاد انتخاباتی این ریش‌سفیدان طوایف هستند که تصمیم‌گیری می‌کنند و این مسئله استان را به سمت بحران به‌پیش می‌برد بنابراین علی‌محمد احمدی باید بر احیا فعالیت سالم و تعریف‌شده سیاسی در استان تأکید کند و استان را از دام قومیت‌گرایی نجات دهد.

از سوی دیگر استان در حوزه‌های زیربنایی و زیرساختی دچار بحران است و به‌ویژه در بخش راه با کمبودهای انباشت شده مواجه است پس باید این حوزه به‌عنوان اولویت در نظر گرفته شود و فعال شدن پروژه‌های عمرانی خود نیز می‌تواند در تسریع بحران بیکاری مؤثر و مفید باشد

این روزها همه خود را باواسطه به احمدی نزدیک می‌داند و رسانه‌های اصولگرا برای او تیتر می‌زنند که معلوم نیست علت چیست آیا بی‌مهری گذشته و برخی اختلافات سبب عدم نزدیکی فعالین رسانه‌ای اصلاح‌طلب به استاندار شده است و یا پالس‌هایی از سوی استاندار جدید و نزدیکانش برای اصولگرایان ارسال‌شده است که آن‌ها درنهایت لطف این‌گونه رسانه‌هایشان را در اختیار او قرار داده‌اند به‌هرحال بد نیست احمدی بداند این رسانه‌ها بسیار سیاست زده از نوع کیهانی و رجانیوزی هستند و در کوران انتخابات ریاست جمهوری با برخی رفتارهای خلاف اصول رسانه ماهیت خود را نشان داده‌اند حال اگر نیت آن‌ها واقعاً کمک به توسعه استان که بسیار خوب در غیر این صورت باید مراقب بود و گول تیترهای زیبا آن‌ها را نخورد.

محمدعلی احمدی در استانی آمده است که جای کار بسیار است ولی هر اتفاقی درگرو تعامل و همراهی با حامیان دولت و اصحاب رسانه است ۲۰ روز اگرچه فرصت کمی است اما می‌توانست در همین مدت کوتاه نیز آبستند اتفاقات خوبی باشد اتفاقاتی که فعلاً خبری از آن‌ها نیست و این موضوع کمی نگران‌کننده است. به نظر می‌رسد استاندار جدید بد توجیه شده است وگرنه تاکنون دلیلی نداشته است او هیچ ارتباطی با فعالین ستاد آقای روحانی نداشته باشد. آقای احمدی قطعاً می‌داند که استاندار شدن او و امثالهم مدیون تلاش‌های زحمت‌کشانی است که شبانه‌روز در کل کشور در ستادهای آقای روحانی کار می‌کردند و همان‌گونه که درازای حضور خود ایشان این مسئولیت به او واگذار شد سایر فعالین نیز متوقع هستند که ارج گذاشته شوند و ادامه این لج و لجبازی جز ضربه زدن به اعتماد مردم به دولت و آقای روحانی نتیجه دیگری در برندارد.

در حوزه عزل و نصب مدیران به نظر می‌رسد احمدی هم چون سایر استانداران توجیه شده است که خیلی تند و سریع عمل نکند و با نیت کار کردن با همین مدیران شروع کند چراکه این مدیران چهار سال گذشته همین دولت هستند ولی در ادامه با انجام بررسی‌های دقیق عذر مدیران ضعیف را بخواهد. موضوعی نیازمند مشورت و تشکیل یک تیم دقیق و قابل‌اعتماد است و بررسی آمارها و یا برخی بررسی‌های میدانی می‌تواند به احمدی ثابت کند که بسیاری از دستگاه‌ها نیازمند خانه‌تکانی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج