استاندار گیلان در همایش راهوران محله با حضور فرمانده انتظامی استان، فرمانداران، بخشداران و دهیاران محله‌های استان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت:‌ برای ساخت جامعه سالم و پویا همه دستگاه‌ها مکلف به تعامل با نیروی انتظامی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مصطفی سالاری  با بیان اینکه هر کس باید سهم خودش در مشارکت عمومی برای کاهش حوادث رانندگی را بشناسند و به وظیفه خود در این مورد عمل کند، گفت: موضوع حوادث رانندگی به یک دغدغه و مسئله جدی برای مدیران ارشد نظام و مردم تبدیل شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه شناخت دقیق پراکندگی تصادفات و شناسایی همه محورهای حادثه‌خیز استان از اقدامات مفید در راستای کاهش حوادث به شمار می روند، خاطرنشان کرد:‌ بررسی دقیق، جامع و علمی اولین قدم برای حل کردن این بحران تلقی می شود.

مصطفی سالاری با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از نارسایی‌ها در حوزه جاده‌ها به مباحث زیرساختی و عمرانی مربوط می‌شوند، اظهار داشت: شهروندان استان مطالبات ملموسی در مورد مسائل عمرانی دارند.

وی با اشاره به انتظارات بالای استانداری از دهیاران برای حل نواقض موجود در معابر روستایی، بیان داشت:‌ارتقای شاخص های مختلف عمومی به کمک عوارض مستقیم و یا حضور غیرمستقیم دستگاه‌های مختلف از مسئولیت‌های دهیاران است.

استاندار گیلان بهبود شرایط اقتصادی و افزایش فرصت های شغلی را برای کند کردن روند مهاجرت از روستاها به شهرها حیاتی توصیف کرد و افزود: زیباسازی محله‌ها و ایجاد شور و نشاظ عمومی در روستاها از فعالیت‌های موثر برای افزایش اشتیاق زندگی در روستاها محسوب می شود.

سالاری با اشاره به اینکه باید از همه فرصت های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی برای ارتقا سطح آگاهی و نشاط در روستاها استفاده شود، خاطرنشان کرد: پیوند با مردم، پویاترشدن آموزش ترافیک را به دنبال خواهد داشت.

استاندار گیلان توجه ویژه به مدارس را از اولویت‌های آموزشی در زمینه ترافیک و حمل و نقل دانست و اضافه کرد: باید به کمک شیوه های به روز و مدرن آموزشی، نوجوانان را از همین حالا به اجرای دقیق قوانین ترغیب کنیم.