رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مرور آخرین تحولات اقلیم کردستان در کمیسیون، گفت: «تجزیه عراق» خط قرمز سه کشور ایران، ترکیه و عراق است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، علاءالدین بروجردی گفت: چهارمین جلسه مربوط به تحولات اقلیم کردستان با حضور ارگان‌های ذی‌ربط در محل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار و آخرین تحولات صورت گرفته بررسی شد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گزارشی از مراسم بزرگداشت خاکسپاری آقای جلال طالبانی در سلیمانیه با توجه به حضور وزیر امور خارجه کشورمان، نیز ارائه گردید.

وی افزود: همچنین در ارتباط با تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته برای حل مشکل ایجاد شده در اقلیم کردستان عراق بحث و بررسی شد، در حقیقت «تجزیه عراق» خط قرمز سه کشور جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و عراق است، لذا هماهنگی‌های لازم بین سه کشور برای حل مشکلات به وجود آمده ادامه دارد.

بروجردی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان رفراندوم را به رسمیت نمی‌شناسد و با همکاری دو کشور مذکور وضعیت سابق در اقلیم کردستان باید در راستای منفعت مردم اقلیم و عراق بازگردد.

رئیس کمیسیون امینت ملی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسات به منظور آگاهی اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس و ارایه نظرات آنها به مجموعه برگزار شد که در آینده هم ادامه خواهد داشت.