جلسه هماهنگی استقبال از زائرین خارجی اربعین حسینی که از مرز زمینی آستارا به مقصد کربلا وارد کشور خواهند شد،در محل آستان مقدس امامزادگان شهرستان آستارا برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری موج از آستارا، جمشید مهدوی اظهارکرد: با توجه به مسئولیت اوقاف در ستاد اربعین شهرستان، بعنوان مسئول کمیته استقبال از زائرین خارجی برابر دستور فرماندار شهرستان آستارا، لذا هیات امناء و خادمین امامزادگان و بقاع متبرکه در کنار سایر دستگاههای این شهرستان و خیرین می بایست نهایت سعی و تلاش خودشان را به کار ببندند تا استقبال شایسته ای از زائرین اربعین اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در شهرستان آستارا داشته باشیم.

مهدوی همچنین اضافه نمود: امسال دو موکب در این شهرستان برنامه ریزی و برپا خواهد شد که یکی از موکب ها در پایانه مرزی و موکب بعدی در محوطه امامزادگان ابراهیم و قاسم(علیهماالسلام) خواهد بود.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آستارا با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۱۰۰ نفر از اتباع کشور آذربایجان در ایام اربعین از مرز آستارا وارد کشور شده بودند، افزود: پیش بینی می شود در حماسه عظیم اربعین حسینی در سالجاری قریب به ۱۰۰۰۰ نفر از زائرین و عاشقان حسینی از این کشور وارد شهرستان آستارا شوند که برنامه ریزی خوبی برای استقبال و بدرقه این زائرین در شهرستان به ریاست فرماندار در ستاد اربعین آستارا شده است.