مدیرکل میراث‌فرهنگی استان قم با اشاره به صدور ویزای اربعین در مرزها گفت: نباید زوار را به سمت مرزها بفرستیم و در آنجا معطل شوند از این‌رو باید تضمینی برای به وجود نیامدن مشکل داده شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم در جلسه راه‌اندازی خط ریلی قم_کربلا در اربعین حسینی که در سالن جلسات معاونت امور زائرین استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت امنیت زوار ایرانی اظهار داشت: ما باید با سفارت ایران در بغداد مرتبط شده و مذاکرات خاصی انجام دهیم، چرا که اگر اتفاقاتی بیفتد دچار مشکل خواهیم شد.

عیسی رضایی با اشاره به صدور ویزای اربعین در مرزها گفت: نباید زوار را به سمت مرزها بفرستیم و در آنجا معطل شوند از این‌رو باید تضمینی برای به وجود نیامدن مشکل داده شود.

وی بیان کرد: ستاد مرکزی اربعین ستادی به‌عنوان کمیته امنیتی دارد و همان‌طور که مستحضریم در کربلا نیز ستاد اربعین شکل‌گرفته که از 8 قرارگاه تشکیل‌ شده است.

رضایی با تأکید بر انجام تبلیغات گسترده در سطح شهر برای قطار قم- کربلا در ایام اربعین گفت: باید صداوسیما و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی‌های لازم را در رابطه با نحوه سفر زوار اربعین حسینی داشته باشند.

محسن اعتماد مدیرکل راه‌آهن استان قم نیز گفت: از قم تا کربلا تا لب مرز قطار مشتری‌های خاص خود را دارد و از طرف دیگر شهروندان اتباع رقم قابل‌توجهی در استان هستند و ممکن است از این امکان استفاده کنند و در مسیر رفت شاید مشکلی پیش نیاید اما در مسیر برگشت باید قطار تحت‌نظر و کنترل باشد.